Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht eerste lading Moderna-vaccin

Duitsland verwacht eerste lading Moderna-vaccin

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De eerste doses van het coronavaccin van Moderna worden maandag verwacht in Duitsland. De distributie van het middel begint dinsdag, zei minister van Volksgezondheid Jens Spahn in het programma Morgenmagazin. Duitsers die een prik krijgen, mogen volgens Spahn niet kiezen welk vaccin ze willen.

Duitsland begon vorige maand al mensen in te enten met het coronavaccin van het Duitse BioNtech en het Amerikaanse Pfizer. Daar komt nu het vaccin van het eveneens Amerikaanse Moderna bij. De Europese toezichthouder, het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA), gaf vorige week groen licht voor het gebruik van dat middel.

De Duitse regering ligt in eigen land onder vuur omdat de vaccinatiecampagne te traag op gang zou komen. Critici klagen dat te weinig vaccins zijn veiliggesteld. De minister verwacht dat Duitsland in het eerste kwartaal zo'n 2 miljoen doses van het Moderna-vaccin krijgt geleverd. De teller moet voor het eind van het jaar op 50 miljoen doses staan.

In Duitsland zijn honderden vaccinatiecentra opgetuigd, onder meer in sporthallen en concertzalen. De autoriteiten zeggen dat in theorie 250.000 tot 300.000 mensen per dag geprikt kunnen worden. Sommige priklocaties worden echter nog niet gebruikt, omdat voorrang wordt gegeven aan het inenten van mensen in verpleeghuizen. Daar worden mobiele teams voor ingezet.

Meer uit Buitenland

CARE: prijs van hulpgoederen loopt op door blokkade handelsroutes

GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.

5 minuten geleden
Gaza-flotilla meldt onderschepping door militaire schepen

NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.

52 minuten geleden
Nederlaag voor partij Sánchez bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.

1 uur geleden
Doden en schade door aardbeving in China

BEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.

1 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

13 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

13 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

15 uur geleden