Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht eerste lading Moderna-vaccin

Duitsland verwacht eerste lading Moderna-vaccin

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De eerste doses van het coronavaccin van Moderna worden maandag verwacht in Duitsland. De distributie van het middel begint dinsdag, zei minister van Volksgezondheid Jens Spahn in het programma Morgenmagazin. Duitsers die een prik krijgen, mogen volgens Spahn niet kiezen welk vaccin ze willen.

Duitsland begon vorige maand al mensen in te enten met het coronavaccin van het Duitse BioNtech en het Amerikaanse Pfizer. Daar komt nu het vaccin van het eveneens Amerikaanse Moderna bij. De Europese toezichthouder, het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA), gaf vorige week groen licht voor het gebruik van dat middel.

De Duitse regering ligt in eigen land onder vuur omdat de vaccinatiecampagne te traag op gang zou komen. Critici klagen dat te weinig vaccins zijn veiliggesteld. De minister verwacht dat Duitsland in het eerste kwartaal zo'n 2 miljoen doses van het Moderna-vaccin krijgt geleverd. De teller moet voor het eind van het jaar op 50 miljoen doses staan.

In Duitsland zijn honderden vaccinatiecentra opgetuigd, onder meer in sporthallen en concertzalen. De autoriteiten zeggen dat in theorie 250.000 tot 300.000 mensen per dag geprikt kunnen worden. Sommige priklocaties worden echter nog niet gebruikt, omdat voorrang wordt gegeven aan het inenten van mensen in verpleeghuizen. Daar worden mobiele teams voor ingezet.

Meer uit Buitenland

Palestijnse minister: 29 ondervoede kinderen en ouderen Gaza dood

RAMALLAH (ANP/RTR) - De gezondheidsminister van de Palestijnse Autoriteit zegt dat de afgelopen dagen 29 kinderen en ouderen in Gaza zijn overleden door oorzaken "gerelateerd aan ondervoeding". Minister Majed Abu Ramadan vreest dat veel meer kinderen zullen sterven als de humanitaire hulp aan de Gazastrook niet wordt opgeschaald.

20 minuten geleden
Erdogan: opheffing SDF-militie moet prioriteit zijn voor Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan wil dat Syrië zorgt voor de uitvoering van een overeenkomst met de door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF). Die moeten opgaan in een nieuw landelijk veiligheidsapparaat nu het regime van dictator Bashar al-Assad is verdreven.

58 minuten geleden
Frankrijk scherpt beveiliging Joodse locaties aan na schietpartij

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister Bruno Retailleau heeft de politie gevraagd om een aanscherping van de beveiliging bij Joodse locaties. Het besluit komt nadat in de Verenigde Staten twee Israëlische ambassademedewerkers zijn doodgeschoten.

1 uur geleden
Tientallen aanhoudingen na kindermisbruikonderzoek Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben deze week 55 mannen opgepakt bij een optreden tegen een vermeend pedofielennetwerk. Ze worden verdacht van het bezitten, verspreiden en bekijken van beelden van "kinderen onder de 10 jaar", meldt de Franse overheidsdienst OFMIN. Onder de verdachten zijn een priester, een medische hulpverlener en een muziekdocent.

1 uur geleden
Israëlische ambassade in Nederland geschokt door schietpartij

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassade in Nederland is "diep geschokt en bedroefd" door een schietpartij in de Verenigde Staten waarbij twee Israëlische ambassademedewerkers omkwamen. De ambassade noemt het op X een "laffe aanslag".

2 uur geleden
Rusland benoemt nieuw hoofd landstrijdkrachten

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft Andrej Mordvitsjov benoemd tot het nieuwe hoofd van de landstrijdkrachten. De minister van Defensie noemde hem een "ervaren officier die zijn talent als militair bevelhebber heeft laten zien tijdens de speciale militaire operatie", schrijft de krant van de Russische krijgsmacht.

3 uur geleden
Minister Israël: schietpartij door opruiing tegen Israël en Joden

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische buitenlandminister Gideon Saar noemt de schietpartij waarbij Israëlisch ambassadepersoneel omkwam een rechtstreeks gevolg van "toxische antisemitische opruiing" tegen Israël en Joden sinds 7 oktober 2023. Onder meer Europese landen hebben zich daar volgens hem schuldig aan gemaakt.

3 uur geleden