Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht dat Twitter strijdt tegen desinformatie

Duitsland verwacht dat Twitter strijdt tegen desinformatie

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Duitsland heeft aan Twitter-baas Elon Musk laten weten te verwachten dat de berichtendienst vrijwillig blijft strijden tegen desinformatie. Minister Volker Wissing van Transport en Digitale Zaken ontmoette de miljardair deze week in Californië.

Ook het belang van de Europese Digital Services Act, een wet die van onlineplatforms verlangt dat ze optreden tegen illegale content, werd door Wissing benadrukt. Musk zou daarbij de Duitse minister gerust hebben gesteld in een "open en lang gesprek", aldus een woordvoerder van de bewindsman. Duitsland houdt Twitter scherp in de gaten, voegde de zegsman toe.

Musk, vooral bekend als de baas van Tesla, kocht Twitter eind oktober. Sindsdien nam hij al een reeks controversiële beslissingen zoals het terug laten keren op de berichtendienst van iedereen die eerder verbannen was. Ook raadpleegt hij regelmatig zijn volgers over wat hij moet doen en plaatst hij steeds meer rechts-georiënteerde politieke uitingen op Twitter.

Omdat Musk stelt dat vrijwel alle uitlatingen onder de vrijheid van meningsuiting vallen, wordt hij door overheidsdiensten in de Verenigde Staten en Europa nauwlettend gevolgd. Er zouden al onderzoeken lopen of Twitter wel aan alle wetten voldoet.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

15 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

17 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

17 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

19 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

21 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden