Duitsland verwacht dat Twitter strijdt tegen desinformatie
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Duitsland heeft aan Twitter-baas Elon Musk laten weten te verwachten dat de berichtendienst vrijwillig blijft strijden tegen desinformatie. Minister Volker Wissing van Transport en Digitale Zaken ontmoette de miljardair deze week in Californië.
Ook het belang van de Europese Digital Services Act, een wet die van onlineplatforms verlangt dat ze optreden tegen illegale content, werd door Wissing benadrukt. Musk zou daarbij de Duitse minister gerust hebben gesteld in een "open en lang gesprek", aldus een woordvoerder van de bewindsman. Duitsland houdt Twitter scherp in de gaten, voegde de zegsman toe.
Musk, vooral bekend als de baas van Tesla, kocht Twitter eind oktober. Sindsdien nam hij al een reeks controversiële beslissingen zoals het terug laten keren op de berichtendienst van iedereen die eerder verbannen was. Ook raadpleegt hij regelmatig zijn volgers over wat hij moet doen en plaatst hij steeds meer rechts-georiënteerde politieke uitingen op Twitter.
Omdat Musk stelt dat vrijwel alle uitlatingen onder de vrijheid van meningsuiting vallen, wordt hij door overheidsdiensten in de Verenigde Staten en Europa nauwlettend gevolgd. Er zouden al onderzoeken lopen of Twitter wel aan alle wetten voldoet.
Meer uit Financieel
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific heeft de nettowinst in de eerste helft van dit jaar met 71 procent omhoog zien schieten. De sterke vraag van reizigers die het Midden-Oosten meden, compenseerde de bijna verdubbelde brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog, werd woensdag bekend.
4 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft meerdere Amerikaanse bedrijven sancties opgelegd. Zo heeft het onder meer de exportbeperkingen op drones naar de Verenigde Staten aangescherpt. De acties zijn een vergeldingsmaatregel nadat de VS de zwarte lijst heeft uitgebreid van bedrijven die dwangarbeid inzetten.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bijenkorf waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistieke partner. Onbevoegden hebben mogelijk toegang gekregen tot persoonsgegevens van klanten. Of en hoeveel gegevens buitgemaakt zijn, wordt volgens de warenhuisketen nog onderzocht. Door het incident kampt de Bijenkorf nu sowieso met vertraging in de verwerking van bestellingen, retouren en terugbetalingen.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De aangepaste koopzegelregels van Albert Heijn leiden tot een stortvloed aan boze reacties op sociale media. Dinsdag werd bekend dat klanten er twee keer zo lang over gaan doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/DPA) - KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit wegens de onrust in het Midden-Oosten. KLM heeft besloten tot en met in ieder geval 24 oktober niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam te vliegen. Eerder was de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in juli een nieuw record geboekt bij het aantal vervoerde passagiers. Volgens de budgetvlieger stapten er vorige maand in totaal 22,2 miljoen reizigers aan boord van Ryanair-vliegtuigen. Dat is een stijging van 7 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken hoorde woensdagochtend bij de winnaars op de beurs in Amsterdam. De bierbrouwer wist in de voorbije periode meer te verkopen dan alom werd verwacht. Het concern profiteerde van een sterke vraag in Azië en Afrika, wat een zwakke vraag in Europa en Noord- en Zuid-Amerika compenseerde. Op het Damrak was de stemming over de gehele linie positief, al ging Ahold Delhaize na het openen van de boeken wel omlaag.
2 uur geleden