Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht dat Twitter strijdt tegen desinformatie

Duitsland verwacht dat Twitter strijdt tegen desinformatie

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Duitsland heeft aan Twitter-baas Elon Musk laten weten te verwachten dat de berichtendienst vrijwillig blijft strijden tegen desinformatie. Minister Volker Wissing van Transport en Digitale Zaken ontmoette de miljardair deze week in Californië.

Ook het belang van de Europese Digital Services Act, een wet die van onlineplatforms verlangt dat ze optreden tegen illegale content, werd door Wissing benadrukt. Musk zou daarbij de Duitse minister gerust hebben gesteld in een "open en lang gesprek", aldus een woordvoerder van de bewindsman. Duitsland houdt Twitter scherp in de gaten, voegde de zegsman toe.

Musk, vooral bekend als de baas van Tesla, kocht Twitter eind oktober. Sindsdien nam hij al een reeks controversiële beslissingen zoals het terug laten keren op de berichtendienst van iedereen die eerder verbannen was. Ook raadpleegt hij regelmatig zijn volgers over wat hij moet doen en plaatst hij steeds meer rechts-georiënteerde politieke uitingen op Twitter.

Omdat Musk stelt dat vrijwel alle uitlatingen onder de vrijheid van meningsuiting vallen, wordt hij door overheidsdiensten in de Verenigde Staten en Europa nauwlettend gevolgd. Er zouden al onderzoeken lopen of Twitter wel aan alle wetten voldoet.

Meer uit Financieel

Arbeidsinspectie: nachtwerk op het spoor moet veiliger

DEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.

26 minuten geleden
Uitzendkrachten draaiden voor het vierde jaar op rij minder uren

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.

39 minuten geleden
VN-bureau: wereldwijd toerisme naar recordniveau in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.

41 minuten geleden
Familie De Leeuw verkoopt bedrijf achter Bruna aan consortium

RIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.

58 minuten geleden
Eurocommissaris: tegenheffingen VS kunnen snel worden ingevoerd

BRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiën in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.

1 uur geleden
Autofabrikant Renault bouwt mee aan Franse militaire drones

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

2 uur geleden