Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht dat Twitter strijdt tegen desinformatie

Duitsland verwacht dat Twitter strijdt tegen desinformatie

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Duitsland heeft aan Twitter-baas Elon Musk laten weten te verwachten dat de berichtendienst vrijwillig blijft strijden tegen desinformatie. Minister Volker Wissing van Transport en Digitale Zaken ontmoette de miljardair deze week in Californië.

Ook het belang van de Europese Digital Services Act, een wet die van onlineplatforms verlangt dat ze optreden tegen illegale content, werd door Wissing benadrukt. Musk zou daarbij de Duitse minister gerust hebben gesteld in een "open en lang gesprek", aldus een woordvoerder van de bewindsman. Duitsland houdt Twitter scherp in de gaten, voegde de zegsman toe.

Musk, vooral bekend als de baas van Tesla, kocht Twitter eind oktober. Sindsdien nam hij al een reeks controversiële beslissingen zoals het terug laten keren op de berichtendienst van iedereen die eerder verbannen was. Ook raadpleegt hij regelmatig zijn volgers over wat hij moet doen en plaatst hij steeds meer rechts-georiënteerde politieke uitingen op Twitter.

Omdat Musk stelt dat vrijwel alle uitlatingen onder de vrijheid van meningsuiting vallen, wordt hij door overheidsdiensten in de Verenigde Staten en Europa nauwlettend gevolgd. Er zouden al onderzoeken lopen of Twitter wel aan alle wetten voldoet.

Meer uit Financieel

KVK: bijna helft ondernemers ervaart amper gevolgen van oorlog

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.

1 uur geleden
KVK: bijna helft ondernemers ervaart amper gevolgen van oorlog

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.

1 uur geleden
VS kondigen historische invoerheffingen op Canadese producten aan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.

3 uur geleden
Wall Street lager door zorgen over conflict en bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.

4 uur geleden
AliExpress gaat in beroep tegen EU-boete van 550 miljoen euro

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.

5 uur geleden
Rechter schort overname Warner Bros. door Paramount tijdelijk op

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.

6 uur geleden
Hogere gasprijs leidt niet tot opleving verkoop warmtepompen

NAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.

8 uur geleden