Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verwacht beperkte goedkeuring vaccin AstraZeneca

Duitsland verwacht beperkte goedkeuring vaccin AstraZeneca

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Gezondheid Jens Spahn verwacht dat het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) het coronavaccin van AstraZeneca goedkeurt, maar dat er wel beperkingen aan worden gesteld. Volgens Spahn is het nog onvoldoende duidelijk of het middel ook werkt voor ouderen.

Spahn zei dat nog moet blijken hoe sterk de waarschuwing van de EMA wordt. Het Duitse vaccinatiecomité zei donderdag dat het middel in Duitsland alleen wordt ingezet voor mensen jonger dan 65 jaar oud. AstraZeneca en de Europese Commissie hebben een conflict over het aantal doses dat geleverd moet worden. AstraZeneca verminderde dat vorige week flink, tot woede van de commissie. Deze week deed de farmaceut de EU een handreiking, maar de EU vond dat niet genoeg. Spahn zei dat het aanbod wel "vertrouwen opwekt".

De minister zei ook dat de Europese Unie in onderhandeling is met het Amerikaanse Novavax over een coronavaccin. Volgens Novavax is het vaccin voor 90 procent effectief. De EU zou zeker 100 miljoen doses willen bestellen.

'Gaat de goede kant op'

Spahn en de baas van het Robert Koch-Institut (RKI) Lothar Wieler gingen tijdens een persconferentie ook in op de coronasituatie in Duitsland. Het gaat volgens Wieler de goede kant op, maar het aantal besmettingen met coronamutaties groeit nog steeds.

"De epidemie is onder controle als er dagelijks niet meer dan duizend besmettingen per dag bijkomen", aldus Wieler. De afgelopen dag kwamen er ruim 14.000 nieuwe besmettingen bij.

De baas van het RKI, het Duitse RIVM, herhaalde nog maar eens de doelstelling om in februari alle bewoners van verpleeghuizen ingeënt te hebben. Eind maart moeten alle Duitse 80-plussers een vaccinatie hebben gekregen.

Meer uit Buitenland

Cambodja zet 59 bij oplichting betrokken Zuid-Koreanen uit

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja gaat 59 Zuid-Koreanen uitzetten die betrokken zijn geweest bij onlineoplichting. Dat meldt de politie van het land. Het gaat om Zuid-Koreanen die zijn gered door de Cambodjaanse autoriteiten of in samenspraak met de Zuid-Koreaanse ambassade zijn vastgezet voor verschillende misdrijven.

16 minuten geleden
Bronnen: Denemarken probeerde drone uit de lucht te schieten

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense krijgsmacht heeft tevergeefs geprobeerd om een van de onbekende drones uit de lucht te schieten die vorige maand over het land vlogen. Er is vruchteloos geschoten op een grote drone die boven een militair oefenterrein hing, meldt de Deense radiozender Radio IIII. Op meerdere plaatsen in Europa verschenen afgelopen weken ongeïdentificeerde drones, maar niet eerder is gemeld dat ook schoten zijn gelost.

18 minuten geleden
EU-Commissie: dronemuur en sterke oostelijke landsgrenzen urgent

BRUSSEL (ANP) - De EU moet prioriteit geven aan de realisatie van een dronemuur, de versterking van de oostelijke buitengrenzen van de EU, een raketschild en een ruimteschild om de communicatie via satellieten te beschermen. In 2030 moet de EU voldoende afschrikkings- en verdedigingsmacht hebben, schrijft de Europese Commissie in de EU-routekaart voor defensieve paraatheid die zij donderdag heeft gepresenteerd.

52 minuten geleden
Israël geeft lichamen van dertig Palestijnen terug aan Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft de lichamen van nog eens dertig Palestijnen overgedragen aan de Gazastrook. Daarmee komt het aantal teruggegeven lichamen op 120, aldus het Palestijnse gezondheidsministerie en het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis.

1 uur geleden
Kremlin besluit snel over gevechtspauze rond Zaporizja-centrale

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin overweegt een gevechtspauze rond Zaporizja om reparatiewerkzaamheden te kunnen uitvoeren aan de kerncentrale bij die bezette Oekraïense stad. Dat zegt het hoofd van Ruslands grootste energieproducent Rosatom. Over het al dan niet inlassen van een gevechtspauze wordt mogelijk vrijdag al besloten, aldus Aleksej Lichatsjov.

1 uur geleden
Archeologen vinden een van de oudste dinoskeletten ooit

BUENOS AIRES (ANP) - In het noordwesten van Argentinië is een van de oudste dinosaurusskeletten ooit gevonden. De botten zijn 225 tot 230 miljoen jaar oud. Paleontologen beschrijven de vondst in het wetenschappelijke tijdschrift Nature.

1 uur geleden
Franse premier Lecornu overleeft moties van wantrouwen

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft twee moties van wantrouwen overleefd. Deze waren ingediend door het uiterst linkse La France Insoumise en de radicaalrechtse partij Rassemblement National van Marine Le Pen. Lecornu wist in beide gevallen een meerderheid van het parlement achter zich te krijgen.

1 uur geleden