Duitsland verwacht beperkte goedkeuring vaccin AstraZeneca
BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Gezondheid Jens Spahn verwacht dat het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) het coronavaccin van AstraZeneca goedkeurt, maar dat er wel beperkingen aan worden gesteld. Volgens Spahn is het nog onvoldoende duidelijk of het middel ook werkt voor ouderen.
Spahn zei dat nog moet blijken hoe sterk de waarschuwing van de EMA wordt. Het Duitse vaccinatiecomité zei donderdag dat het middel in Duitsland alleen wordt ingezet voor mensen jonger dan 65 jaar oud. AstraZeneca en de Europese Commissie hebben een conflict over het aantal doses dat geleverd moet worden. AstraZeneca verminderde dat vorige week flink, tot woede van de commissie. Deze week deed de farmaceut de EU een handreiking, maar de EU vond dat niet genoeg. Spahn zei dat het aanbod wel "vertrouwen opwekt".
De minister zei ook dat de Europese Unie in onderhandeling is met het Amerikaanse Novavax over een coronavaccin. Volgens Novavax is het vaccin voor 90 procent effectief. De EU zou zeker 100 miljoen doses willen bestellen.
'Gaat de goede kant op'
Spahn en de baas van het Robert Koch-Institut (RKI) Lothar Wieler gingen tijdens een persconferentie ook in op de coronasituatie in Duitsland. Het gaat volgens Wieler de goede kant op, maar het aantal besmettingen met coronamutaties groeit nog steeds.
"De epidemie is onder controle als er dagelijks niet meer dan duizend besmettingen per dag bijkomen", aldus Wieler. De afgelopen dag kwamen er ruim 14.000 nieuwe besmettingen bij.
De baas van het RKI, het Duitse RIVM, herhaalde nog maar eens de doelstelling om in februari alle bewoners van verpleeghuizen ingeënt te hebben. Eind maart moeten alle Duitse 80-plussers een vaccinatie hebben gekregen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
38 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
40 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
2 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.
4 uur geleden