Duitsland vervolgt Rus voor doorspelen informatie Europese raket
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse aanklagers vervolgen een Russische wetenschapper voor het doorspelen van informatie over Europese draagraketten aan een Russische inlichtingendienst. De dienst had interesse in de Ariane-raketten die de Europese ruimtevaartorganisatie ESA gebruikt. Het is niet duidelijk hoe de man bij deze informatie kwam of wat zijn betrokkenheid was bij Ariane.
Ilnoer N. werkte als onderzoeksassistent aan een universiteit in Beieren. In de herfst van 2019 legde de Russische buitenlandse inlichtingendienst SVR contact met de wetenschapper, aldus de Duitse justitie. Hij had vervolgens meerdere ontmoetingen met medewerkers van de organisatie. N. werd afgelopen juni opgepakt op verdenking van spionage.
De Russische inlichtingendienst wilde volgens de Duitse aanklager meer te weten komen over de ontwikkelingsfases van de Ariane-draagraket en over het onderzoek van de man. Voor zijn medewerking kreeg de verdachte 2500 euro.
De Ariane is een raketfamilie die is ontwikkeld door het bedrijf ArianeGroup. De ESA zet de Ariane 5-raket in voor lanceringen. De volgende generatie, Ariane 6, moet een eerste vlucht maken in het eerste kwartaal van dit jaar.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.
11 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
6 uur geleden