Duitsland vervolgt Rus voor doorspelen informatie Europese raket
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse aanklagers vervolgen een Russische wetenschapper voor het doorspelen van informatie over Europese draagraketten aan een Russische inlichtingendienst. De dienst had interesse in de Ariane-raketten die de Europese ruimtevaartorganisatie ESA gebruikt. Het is niet duidelijk hoe de man bij deze informatie kwam of wat zijn betrokkenheid was bij Ariane.
Ilnoer N. werkte als onderzoeksassistent aan een universiteit in Beieren. In de herfst van 2019 legde de Russische buitenlandse inlichtingendienst SVR contact met de wetenschapper, aldus de Duitse justitie. Hij had vervolgens meerdere ontmoetingen met medewerkers van de organisatie. N. werd afgelopen juni opgepakt op verdenking van spionage.
De Russische inlichtingendienst wilde volgens de Duitse aanklager meer te weten komen over de ontwikkelingsfases van de Ariane-draagraket en over het onderzoek van de man. Voor zijn medewerking kreeg de verdachte 2500 euro.
De Ariane is een raketfamilie die is ontwikkeld door het bedrijf ArianeGroup. De ESA zet de Ariane 5-raket in voor lanceringen. De volgende generatie, Ariane 6, moet een eerste vlucht maken in het eerste kwartaal van dit jaar.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
4 uur geleden