Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland versoepelt regels: recordaantal visa voor vakmensen

Duitsland versoepelt regels: recordaantal visa voor vakmensen

BERLIJN (ANP/DPA) - De versoepeling van immigratieregels om vakmensen aan te trekken heeft in Duitsland geleid tot een stijging van 10 procent in het aantal uitgegeven visa, zo maakte de Duitse regering zondag bekend. Het afgelopen jaar werden 200.000 werkvisa verstrekt.

Duitsland heeft diverse regels versoepeld om buitenlandse vakmensen sneller aan het werk te krijgen. Sinds maart kunnen gekwalificeerde vakmensen met werkervaring naar Duitsland komen zonder dat hun diploma's vooraf erkend hoeven te worden. Een baanaanbod met een bruto jaarsalaris van minimaal 40.770 euro is nu voldoende. Daarnaast kunnen universitaire afgestudeerden en buitenlandse professionals met werkervaring eenvoudiger een verblijfsvergunning verkrijgen.

"De wet werpt zijn vruchten af. Het aantal uitgegeven visa en de buitenlandse aanvragen staan op een recordhoogte", zegt arbeidsminister Hubertus Heil. Duitsland heeft te maken met een groot tekort aan geschoold personeel in onder meer de dienstverlening, de industrie en de bouw.

Baerbock: lange wachttijden

Annalena Baerbock, de Duitse minister van Buitenlandse Zaken, gaf aan dat er in Duitsland lange wachttijden zijn voor bijvoorbeeld een doktersafspraak of het vinden van een automonteur of timmerman. "Elk jaar missen we 400.000 slimme koppen en nog meer vaardige handen die ons land kunnen versterken als moderne en aantrekkelijke bestemming voor immigratie", zei ze.

Berlijn waarschuwt al langer dat het nodig is om extra geschoold personeel te vinden om economische voorspoed te garanderen en het volledige potentieel van de Duitse economie te benutten.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

5 minuten geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

41 minuten geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

4 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

5 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

6 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

7 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

8 uur geleden