Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verrast met zege in oefenduel bij Fransen

Duitsland verrast met zege in oefenduel bij Fransen

LYON (ANP) - Duitsland heeft in een oefenwedstrijd een vrij verrassende overwinning behaald op Frankrijk. De organisator van het komende EK versloeg de favoriet voor de eindzege bij dat toernooi in Lyon met 2-0. Duitsland treft komende dinsdag in Frankfurt het Nederlands elftal, ook in een oefenduel.

Duitsland hoefde zich als gastland niet voor het EK te plaatsen en speelde daardoor vorig jaar alleen oefenwedstrijden. Slechts drie van de elf duels leverden een zege op, waaronder in september tegen Frankrijk (2-1).

Dit keer kwam het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann al na zeven seconden op voorsprong. Florian Wirtz opende met een schot van afstand de score. Frankrijk had de bal op dat moment nog niet aangeraakt. In de beginfase van de tweede helft waren de Duitsers opnieuw trefzeker, dit keer via Kai Havertz: 0-2.

Nul

Het was voor Duitsland de eerste keer in een jaar tijd dat de nul werd gehouden. Dat gebeurde 25 maart vorig jaar tegen Peru (2-0) voor het laatst. Toni Kroos was bij zijn rentree als international, drie jaar nadat hij zijn interlandloopbaan had beëindigd, direct belangrijk. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid gaf de dieptepass bij het doelpunt van Wirtz.

Frankrijk, dat na het tegenvallende optreden werd uitgefloten door het publiek in Lyon, krijgt dinsdag in een oefenduel met Chili de kans zich te herstellen. Aanvoerder en sterspeler Kylian Mbappé speelde de gehele wedstrijd mee bij de Fransen. Antoine Griezmann ontbrak.

Nederland en Frankrijk staan 21 juni tijdens de tweede speelronde in de groepsfase tegenover elkaar. Oranje neemt het op 16 juni eerst op tegen Wales of Polen. In het laatste pouleduel, op 25 juni, is Oostenrijk de opponent.

Meer uit Voetbal

Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

1 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

1 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

2 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

3 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

5 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

15 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

15 uur geleden