Duitsland verrast met zege in oefenduel bij Fransen
LYON (ANP) - Duitsland heeft in een oefenwedstrijd een vrij verrassende overwinning behaald op Frankrijk. De organisator van het komende EK versloeg de favoriet voor de eindzege bij dat toernooi in Lyon met 2-0. Duitsland treft komende dinsdag in Frankfurt het Nederlands elftal, ook in een oefenduel.
Duitsland hoefde zich als gastland niet voor het EK te plaatsen en speelde daardoor vorig jaar alleen oefenwedstrijden. Slechts drie van de elf duels leverden een zege op, waaronder in september tegen Frankrijk (2-1).
Dit keer kwam het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann al na zeven seconden op voorsprong. Florian Wirtz opende met een schot van afstand de score. Frankrijk had de bal op dat moment nog niet aangeraakt. In de beginfase van de tweede helft waren de Duitsers opnieuw trefzeker, dit keer via Kai Havertz: 0-2.
Nul
Het was voor Duitsland de eerste keer in een jaar tijd dat de nul werd gehouden. Dat gebeurde 25 maart vorig jaar tegen Peru (2-0) voor het laatst. Toni Kroos was bij zijn rentree als international, drie jaar nadat hij zijn interlandloopbaan had beëindigd, direct belangrijk. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid gaf de dieptepass bij het doelpunt van Wirtz.
Frankrijk, dat na het tegenvallende optreden werd uitgefloten door het publiek in Lyon, krijgt dinsdag in een oefenduel met Chili de kans zich te herstellen. Aanvoerder en sterspeler Kylian Mbappé speelde de gehele wedstrijd mee bij de Fransen. Antoine Griezmann ontbrak.
Nederland en Frankrijk staan 21 juni tijdens de tweede speelronde in de groepsfase tegenover elkaar. Oranje neemt het op 16 juni eerst op tegen Wales of Polen. In het laatste pouleduel, op 25 juni, is Oostenrijk de opponent.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
16 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 dag geleden