Duitsland verrast met zege in oefenduel bij Fransen
LYON (ANP) - Duitsland heeft in een oefenwedstrijd een vrij verrassende overwinning behaald op Frankrijk. De organisator van het komende EK versloeg de favoriet voor de eindzege bij dat toernooi in Lyon met 2-0. Duitsland treft komende dinsdag in Frankfurt het Nederlands elftal, ook in een oefenduel.
Duitsland hoefde zich als gastland niet voor het EK te plaatsen en speelde daardoor vorig jaar alleen oefenwedstrijden. Slechts drie van de elf duels leverden een zege op, waaronder in september tegen Frankrijk (2-1).
Dit keer kwam het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann al na zeven seconden op voorsprong. Florian Wirtz opende met een schot van afstand de score. Frankrijk had de bal op dat moment nog niet aangeraakt. In de beginfase van de tweede helft waren de Duitsers opnieuw trefzeker, dit keer via Kai Havertz: 0-2.
Nul
Het was voor Duitsland de eerste keer in een jaar tijd dat de nul werd gehouden. Dat gebeurde 25 maart vorig jaar tegen Peru (2-0) voor het laatst. Toni Kroos was bij zijn rentree als international, drie jaar nadat hij zijn interlandloopbaan had beëindigd, direct belangrijk. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid gaf de dieptepass bij het doelpunt van Wirtz.
Frankrijk, dat na het tegenvallende optreden werd uitgefloten door het publiek in Lyon, krijgt dinsdag in een oefenduel met Chili de kans zich te herstellen. Aanvoerder en sterspeler Kylian Mbappé speelde de gehele wedstrijd mee bij de Fransen. Antoine Griezmann ontbrak.
Nederland en Frankrijk staan 21 juni tijdens de tweede speelronde in de groepsfase tegenover elkaar. Oranje neemt het op 16 juni eerst op tegen Wales of Polen. In het laatste pouleduel, op 25 juni, is Oostenrijk de opponent.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
13 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden