Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verrast met zege in oefenduel bij Fransen

Duitsland verrast met zege in oefenduel bij Fransen

LYON (ANP) - Duitsland heeft in een oefenwedstrijd een vrij verrassende overwinning behaald op Frankrijk. De organisator van het komende EK versloeg de favoriet voor de eindzege bij dat toernooi in Lyon met 2-0. Duitsland treft komende dinsdag in Frankfurt het Nederlands elftal, ook in een oefenduel.

Duitsland hoefde zich als gastland niet voor het EK te plaatsen en speelde daardoor vorig jaar alleen oefenwedstrijden. Slechts drie van de elf duels leverden een zege op, waaronder in september tegen Frankrijk (2-1).

Dit keer kwam het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann al na zeven seconden op voorsprong. Florian Wirtz opende met een schot van afstand de score. Frankrijk had de bal op dat moment nog niet aangeraakt. In de beginfase van de tweede helft waren de Duitsers opnieuw trefzeker, dit keer via Kai Havertz: 0-2.

Nul

Het was voor Duitsland de eerste keer in een jaar tijd dat de nul werd gehouden. Dat gebeurde 25 maart vorig jaar tegen Peru (2-0) voor het laatst. Toni Kroos was bij zijn rentree als international, drie jaar nadat hij zijn interlandloopbaan had beëindigd, direct belangrijk. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid gaf de dieptepass bij het doelpunt van Wirtz.

Frankrijk, dat na het tegenvallende optreden werd uitgefloten door het publiek in Lyon, krijgt dinsdag in een oefenduel met Chili de kans zich te herstellen. Aanvoerder en sterspeler Kylian Mbappé speelde de gehele wedstrijd mee bij de Fransen. Antoine Griezmann ontbrak.

Nederland en Frankrijk staan 21 juni tijdens de tweede speelronde in de groepsfase tegenover elkaar. Oranje neemt het op 16 juni eerst op tegen Wales of Polen. In het laatste pouleduel, op 25 juni, is Oostenrijk de opponent.

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

26 minuten geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

2 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

2 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

3 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

3 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

6 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

10 uur geleden