Duitsland verliest weer oefenduel in voorbereiding op EK voetbal
WENEN (ANP) - In aanloop naar het EK voetbal in eigen land heeft Duitsland opnieuw een oefenduel verloren. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann ging in Wenen met 2-0 onderuit tegen Oostenrijk. Duitsland verloor zaterdag al een oefeninterland tegen Turkije in Berlijn (2-3).
Marcel Sabitzer zette de Oostenrijkers na een klein halfuur op voorsprong. Hij verraste doelman Kevin Trapp met een schot in de korte hoek.
Duitsland moest vroeg in de tweede helft met tien man verder nadat Leroy Sané zich had laten gaan. De aanvaller van Bayern München haalde Phillipp Mwene onderuit, gaf de oud-PSV'er nog een extra trapje na en na diens reactie nog een forse zet.
In de 73e minuut zorgde Christoph Baumgartner voor de 2-0. Op aangeven van Michael Gregoritsch passeerde hij Trapp met een knappe stiftbal.
Duitsland oefent volgend jaar onder meer nog tegen Oranje, mits beide landen bij de loting niet in dezelfde groep belanden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
16 uur geleden