'Duitsland verlengt wereldwijd negatief reisadvies'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering gaat woensdag het negatieve reisadvies voor de rest van de wereld verlengen tot medio juni. Dat schrijft de krant Der Spiegel. Het land adviseert sinds maart inwoners Duitsland niet meer te verlaten om verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. De huidige waarschuwing is tot 3 mei van kracht.
Duitsland wil voor midden juni met de andere landen binnen de Europese Unie overleggen over het weer openstellen van de grenzen. In het voorstel voor verlenging van het negatief reisadvies staat niets over vakantie vieren in het buitenland. In veel deelstaten begint de vakantie eind juni, dus een vakantie in het buitenland is nog niet uitgesloten, meldt de Duitse krant.
"Normale reizen naar het buitenland zijn nog niet mogelijk de komende weken", staat volgens Der Spiegel in het voorstel voor de verlenging. In bijna alle Europese landen zijn strenge maatregelen tegen het coronavirus van kracht, waardoor de bewegingsvrijheid van mensen is ingeperkt. Toeristen zijn vaak niet welkom en kunnen nergens blijven doordat hotels gesloten zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
5 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
7 uur geleden