'Duitsland verlengt wereldwijd negatief reisadvies'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering gaat woensdag het negatieve reisadvies voor de rest van de wereld verlengen tot medio juni. Dat schrijft de krant Der Spiegel. Het land adviseert sinds maart inwoners Duitsland niet meer te verlaten om verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. De huidige waarschuwing is tot 3 mei van kracht.
Duitsland wil voor midden juni met de andere landen binnen de Europese Unie overleggen over het weer openstellen van de grenzen. In het voorstel voor verlenging van het negatief reisadvies staat niets over vakantie vieren in het buitenland. In veel deelstaten begint de vakantie eind juni, dus een vakantie in het buitenland is nog niet uitgesloten, meldt de Duitse krant.
"Normale reizen naar het buitenland zijn nog niet mogelijk de komende weken", staat volgens Der Spiegel in het voorstel voor de verlenging. In bijna alle Europese landen zijn strenge maatregelen tegen het coronavirus van kracht, waardoor de bewegingsvrijheid van mensen is ingeperkt. Toeristen zijn vaak niet welkom en kunnen nergens blijven doordat hotels gesloten zijn.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
32 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
6 uur geleden