Duitsland verlengt lockdown, maar scholen en kappers kunnen open
BERLIJN (ANP) - Duitsland verlengt de coronalockdown tot 7 maart, maar wel met versoepelingen. De scholen kunnen snel weer open, en de kappers vanaf 1 maart. Dat hebben bondskanselier Angela Merkel en de leiders van de zestien deelstaten besloten.
In Duitsland is een lockdown van kracht die eigenlijk komend weekend zou aflopen, maar nu dus zeker drie weken langer gaat duren. De meeste winkels blijven dicht.
Merkel vindt het, in tegenstelling tot sommige deelstaten, geen goed plan meteen al scholen te openen, melden Duitse media. Maar de deelstaten hebben zelf veel te zeggen over het onderwijs, en enkele deelstaten kondigden al aan de scholen zo snel mogelijk weer te openen. Ze willen daarmee de kinderen en hun ouders weer perspectief bieden. Deelstaten zoals Berlijn streven naar een heropening op maandag 22 februari.
Merkel zei dat een derde golf van coronabesmettingen moet worden voorkomen. Die wordt gevreesd door de opmars van besmettelijkere mutaties van het virus.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.
7 minuten geledenSION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.
15 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.
32 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.
1 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Vrijwel alle buitenlandse families zijn weg uit het Syrische kamp al-Hol, zeggen bronnen bij humanitaire organisaties tegen persbureau AFP. In het kamp zaten familieleden vast van strijders van Islamitische Staat. Dat waren voor een groot deel Syriërs en Irakezen, maar ook ruim 6000 mensen uit zo'n veertig andere landen.
1 uur geleden