Duitsland verlengt inreisverbod VK en Zuid-Afrika tot 6 januari
BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft het inreisverbod voor reizigers uit het Verenigd-Koninkrijk en Zuid-Afrika verlengd tot 6 januari. De maatregel is genomen vanwege een gemuteerde versie van het coronavirus die is vastgesteld in het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika.
Zondag schortte Duitsland het vliegverkeer vanuit beide landen op tot het einde van het jaar. De coronamutatie is volgens de Britse regering veel besmettelijker dan de eerder bekende varianten van het virus. Farmaceuten en experts denken dat de al bestaande vaccins ook zullen werken tegen de nieuwe mutatie.
De baas van het Robert Kocht Institut, het Duitse RIVM, zei dinsdag dat het nog te vroeg is om de Britse mutatie goed te kunnen beoordelen. Daar is volgens hem meer onderzoek voor nodig.
Het is zeer waarschijnlijk dat de virusvariant in ook Duitsland voorkomt, volgens de baas van het RKI. Hij voegde toe dat daar nog geen gegevens van bekend zijn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
1 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
2 uur geledenNIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.
3 uur geleden