Duitsland verlengt inreisverbod VK en Zuid-Afrika tot 6 januari
BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft het inreisverbod voor reizigers uit het Verenigd-Koninkrijk en Zuid-Afrika verlengd tot 6 januari. De maatregel is genomen vanwege een gemuteerde versie van het coronavirus die is vastgesteld in het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika.
Zondag schortte Duitsland het vliegverkeer vanuit beide landen op tot het einde van het jaar. De coronamutatie is volgens de Britse regering veel besmettelijker dan de eerder bekende varianten van het virus. Farmaceuten en experts denken dat de al bestaande vaccins ook zullen werken tegen de nieuwe mutatie.
De baas van het Robert Kocht Institut, het Duitse RIVM, zei dinsdag dat het nog te vroeg is om de Britse mutatie goed te kunnen beoordelen. Daar is volgens hem meer onderzoek voor nodig.
Het is zeer waarschijnlijk dat de virusvariant in ook Duitsland voorkomt, volgens de baas van het RKI. Hij voegde toe dat daar nog geen gegevens van bekend zijn.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft afgelopen jaar een "verontrustende toename" gezien in het wereldwijde aantal executies. Dat komt met name door de situatie in Iran, waar volgens zijn kantoor in 2025 zeker 1500 doodstraffen zijn uitgevoerd. Een jaar eerder waren dat er nog 901.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.
46 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen. Daarbij kwamen minstens 39 mensen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend. Sánchez heeft een grondig onderzoek aangekondigd.
51 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.
1 uur geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
2 uur geleden