Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verlengt grenscontroles tot medio mei

Duitsland verlengt grenscontroles tot medio mei

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland verlengt de controles aan zijn grenzen tot 15 mei, meldt een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken in Berlijn. De maatregel is afgestemd met de Europese Commissie, zegt hij.

Minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer pleitte vorige week al voor een verlenging van de controles, die plaatsvinden aan de grenzen met Denemarken, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, en Oostenrijk. Grensovergangen met Nederland en België worden niet bewaakt. Wel zijn controles in een gebied tot 30 kilometer voorbij de grens geïntensiveerd.

Wie geen Duitser is of in Duitsland woont, moet sinds de grenscontroles zijn ingesteld een "dringende reden" hebben om de Bondsrepubliek nog binnen te komen.

In de Schengenzone, het gebied van de landen die het verdrag van Schengen hebben ondertekend, zijn normaal geen onderlinge grenscontroles. Meerdere landen hebben die inmiddels toch ingesteld in een poging om het nieuwe coronavirus in te dammen.

Meer uit Buitenland

Gisèle Pelicot krijgt hoogste Franse onderscheiding

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Gisèle Pelicot (72) heeft de hoogste onderscheiding in haar thuisland toegewezen gekregen. Ze is benoemd tot ridder in de Nationale Orde van het Legioen van Eer. Pelicot wordt internationaal geroemd voor haar moed in een grote misbruikzaak.

16 minuten geleden
Nieuw-Caledonië wordt staat binnen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.

12 uur geleden
Overlast door zware regenval in en rondom Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.

12 uur geleden
Regering VS in gesprek met 5 staten over detentiecentra migranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.

13 uur geleden
VN-agentschappen: brandstoftekort in Gaza bereikt kritiek niveau

GAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.

14 uur geleden
Tientallen sympathisanten Britse pro-Palestijnse groep opgepakt

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.

16 uur geleden
Duitse 'sprookjeskastelen' toegevoegd aan VN-werelderfgoedlijst

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De VN-organisatie UNESCO heeft de zogenoemde sprookjeskastelen van de Beierse koning Ludwig II op de werelderfgoedlijst geplaatst. Het gaat om de kastelen Neuschwanstein, Herrenchiemsee en Linderhof, en het koninklijk huis op de Schachenberg in Beieren.

18 uur geleden