Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verlaagt accijns op brandstof tegen hoge prijzen

Duitsland verlaagt accijns op brandstof tegen hoge prijzen

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering komt met een reeks maatregelen om huishoudens te helpen met de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Oekraïne. Zo komt er onder meer een tijdelijke verlaging van de accijns op benzine en diesel. Door de hoge energieprijzen staat de koopkracht van veel burgers zwaar onder druk.

De accijns op benzine gaat met 30 cent per liter omlaag en die op diesel met 14 cent. Wanneer de accijnsverlaging van drie maanden ingaat is niet duidelijk. In Nederland gaat de brandstofaccijns per 1 april omlaag, op benzine met 17 cent en op diesel met 11 cent. In België zijn de accijnzen op brandstof al verlaagd.

Ook wordt het openbaar vervoer in Duitsland veel goedkoper, om mensen te stimuleren vaker de auto te laten staan. Een maandticket kost de komende drie maanden nog maar 9 euro. Verder krijgen mensen in de bijstand opnieuw een eenmalig bedrag van 100 euro, bovenop een vergelijkbaar bedrag dat eerder al was toegezegd. Daarnaast ontvangen belastingbetalers een vergoeding van 300 euro en gaat de kinderbijslag met een eenmalig bedrag van 100 euro omhoog.

Steenkool

Minister van Financiën Christian Lindner zei dat dit pakket maatregelen van de regeringscoalitie aantoont dat mensen in Duitsland kunnen rekenen op de overheid om te handelen in de crisis die is veroorzaakt door de oorlog in Oekraïne. In totaal is met het pakket maatregelen een bedrag gemoeid van 15 miljard euro.

Berlijn maakte verder bekend te kijken naar het langer openhouden van steenkolencentrales. Duitsland wil eigenlijk steenkool in 2030 helemaal uitgefaseerd hebben, maar door de oorlog in Oekraïne wil de Duitse regering veel minder afhankelijk worden van Russisch gas en moet daarom mogelijk langer worden doorgegaan met steenkool.

Steenkool is goed voor ongeveer een kwart van de stroomproductie in Duitsland. Het land is voor ongeveer 65 procent van zijn gastoevoer afhankelijk van leveringen uit Rusland. Bondskanselier Olaf Scholz zei woensdag tegen het Duitse parlement nog dat Europa zijn afhankelijkheid van Russische energie zo snel mogelijk zal stoppen, maar dat dit niet van de ene op de andere dag kan.

Meer uit Financieel

AEX-index licht omhoog na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht hoger geopend. Beleggers putten moed uit de nieuwe recordstanden op Wall Street, maar deden het verder rustig aan na het stevige koersherstel een dag eerder. Naast de aanhoudende stroom bedrijfsresultaten houden beleggers de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Belangrijke handelspartners van de VS, waaronder de EU, hebben nog tot 1 augustus de tijd om een deal te sluiten en hoge importheffingen te voorkomen.

20 minuten geleden
Bloomberg: Trump komt binnen enkele dagen met nieuw AI-beleid

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump komt naar verwachting snel met nieuwe beleidsrichtlijnen voor kunstmatige intelligentie (AI), gericht op het versoepelen van de regels en het uitbreiden van de energiebronnen voor datacenters. Ook gaat Trump het Congres aansporen federale wetgeving te overwegen om toezicht van staten op deze opkomende technologie te voorkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

28 minuten geleden
Tesla schikt zaak over dodelijk ongeluk met zelfrijdende auto

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft een schikking getroffen in een rechtszaak over een ongeluk waarbij de bestuurder van een Tesla Model 3 is omgekomen. Dat komt naar voren uit een gerechtelijk document. De bestuurder had vertrouwd op het rijhulpsysteem van zijn auto, maar botste in 2019 op een vrachtwagen die een snelweg overstak.

29 minuten geleden
VS voeren hoge importheffing in voor Chinees grafiet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Handel voert een voorlopige heffing in van 93,5 procent op de invoer van Chinees grafiet, een belangrijk materiaal voor accu's van elektrische auto's. De hoge heffing volgt op de conclusie van het ministerie dat China het materiaal subsidieert en tegen een lagere prijs dan de normale waarde verkoopt.

1 uur geleden
Bitcoin boven de 120.000 dollar na goedkeuring stablecoin-wet

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is in de nacht van donderdag op vrijdag opnieuw tot meer dan 120.000 dollar gestegen na een belangrijke stap voor de cryptosector in Washington. Het Amerikaanse Congres heeft de eerste federale wetgeving goedgekeurd die zogenoemde stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde, reguleert. Hiermee wordt de weg vrijgemaakt voor een breder gebruik van cryptotechnologie in de dagelijkse financiële wereld.

2 uur geleden
Powell verdedigt in brief Witte Huis renovatie hoofdkantoor Fed

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve gaat "zorgvuldig met publieke middelen om" als het gaat om de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. Dat heeft Fed-voorzitter Jerome Powell geschreven in een brief aan een hoge functionaris van het Witte Huis, Russ Vought. Die had eerder kritiek op het renovatieproject ter waarde van 2,5 miljard dollar dat hij een "pronkerige opknapbeurt" noemde.

2 uur geleden
Netflix boekt meer winst en verhoogt omzetverwachting voor 2025

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het afgelopen kwartaal meer winst en omzet behaald dan een jaar eerder en verhoogt de omzetverwachting voor het gehele jaar. Dat meldt Netflix in een kwartaalcijferbericht. Netflix, met populaire series als Adolescence, Ginny & Georgia, Squid Game en The Sandman, geeft sinds dit jaar echter geen exacte cijfers meer over het aantal nieuwe abonnees.

11 uur geleden