Duitsland verklaart Frankrijk tot hoogrisicozone
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland heeft Frankrijk vanwege het hoge aantal coronabesmettingen verklaard tot hoogrisicozone. Bondskanselier Angela Merkel had het besluit van het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, al aangekondigd.
De stap houdt in principe in dat de grenscontroles worden verscherpt en mensen die uit Frankrijk Duitsland binnenkomen een recente negatieve test moeten tonen en verplicht in quarantaine moeten.
In meerdere Franse regio’s zijn al een tijdje meer dan 200 op de 100.000 mensen geïnfecteerd met het virus. In de regio Parijs zijn dat er zelfs meer dan 600, reden voor de Franse autoriteiten om de bewegingsvrijheid daar extra in te perken en de controles op te voeren.
Met zulke hoge aantallen is het simpelweg een noodzaak, een vrijwel automatisch proces, zei Merkel donderdag al.
Tot nu toe was alleen het Franse grensgebied Moezel een hoogrisicogebied. De toegang vanuit die regio naar Duitsland werd eind vorige maand sterk ingeperkt. Er geldt een inreisverbod met enkele uitzonderingen, zoals vrachtwagenchauffeurs en mensen met bepaalde essentiële beroepen. Eerder kregen Tsjechië en Tirol in Oostenrijk die status.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
13 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
13 uur geleden