Duitsland verklaart Frankrijk tot hoogrisicozone
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland heeft Frankrijk vanwege het hoge aantal coronabesmettingen verklaard tot hoogrisicozone. Bondskanselier Angela Merkel had het besluit van het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM, al aangekondigd.
De stap houdt in principe in dat de grenscontroles worden verscherpt en mensen die uit Frankrijk Duitsland binnenkomen een recente negatieve test moeten tonen en verplicht in quarantaine moeten.
In meerdere Franse regio’s zijn al een tijdje meer dan 200 op de 100.000 mensen geïnfecteerd met het virus. In de regio Parijs zijn dat er zelfs meer dan 600, reden voor de Franse autoriteiten om de bewegingsvrijheid daar extra in te perken en de controles op te voeren.
Met zulke hoge aantallen is het simpelweg een noodzaak, een vrijwel automatisch proces, zei Merkel donderdag al.
Tot nu toe was alleen het Franse grensgebied Moezel een hoogrisicogebied. De toegang vanuit die regio naar Duitsland werd eind vorige maand sterk ingeperkt. Er geldt een inreisverbod met enkele uitzonderingen, zoals vrachtwagenchauffeurs en mensen met bepaalde essentiële beroepen. Eerder kregen Tsjechië en Tirol in Oostenrijk die status.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
4 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
5 uur geleden