Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verdenkt Russische agent van hack in parlement

Duitsland verdenkt Russische agent van hack in parlement

BERLIJN (ANP) - Justitie in Duitsland denkt dat een agent van de Russische militaire inlichtingendienst GRU achter de spectaculaire inbraak in computers van de Bondsdag zit in 2015. De belangrijkste openbaar aanklager van Duitsland heeft deze week een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Dmitri Badin, meldde de Süddeutsche Zeitung.

Duitsland is niet het enige land dat jaagt op de 29-jarige Rus. De Amerikaanse FBI zoekt hem al langer vanwege een aanval op de anti-dopingautoriteit Wada en het manipuleren van de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2016. Badin zou achter de diefstal en publicatie zitten van e-mails van de Democratische kandidaat Hillary Clinton.

De computeraanval op de Bondsdag begon eind 2015 met mails die naar diverse parlementsleden werden gestuurd en die afkomstig leken van de VN. In de mails was schadelijke software verstopt en zodra de berichten werden geopend, werd die op de computers geïnstalleerd. De hackers wisten zodoende het netwerk van de Bondsdag binnen te komen.

Op 20 mei wisten de IT-specialisten de aanval te beëindigen. Er was op dat moment zeker 16 gigabite aan data verdwenen, waaronder duizenden mails van parlementsleden.

Badin bevindt zich hoogstwaarschijnlijk in Rusland.

Meer uit Buitenland

Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

1 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

1 uur geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

3 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

3 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

4 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

5 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

5 uur geleden