Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verbiedt organisatie Rijksburgers, invallen bij leden

Duitsland verbiedt organisatie Rijksburgers, invallen bij leden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken heeft een organisatie van Rijksburgers verboden die zichzelf het Koninkrijk Duitsland noemt. Dat maakte zijn ministerie dinsdag bekend.

De autoriteiten doen sinds de vroege ochtend invallen in door de organisatie gebruikte panden en in woningen van prominente leden. Dat gebeurt in zeven deelstaten, waaronder de aan Nederland grenzende gebieden Noordrijn-Westfalen en Nedersaksen.

Het Openbaar Ministerie meldt dat vier vermeende leiders zijn opgepakt, onder wie oprichter Peter Fitzek. Zij worden op dinsdag en woensdag voorgeleid in Karlsruhe. Daar wordt besloten over hun voorarrest.

Oude Duitse Rijk

Rijksburgers erkennen de democratische staat in Duitsland niet en willen terug naar het oude Duitse Rijk. Het in 2012 opgerichte Koninkrijk Duitsland heeft ongeveer 6000 aanhangers, aldus het ministerie.

Minister Alexander Dobrindt zegt dat de groep een parallelle staat vormt en criminele economische structuren heeft opgezet. Ook zou de groep antisemitische complottheorieën aanhangen.

Meer uit Buitenland

Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

14 minuten geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

18 minuten geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

2 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

2 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

4 uur geleden
Arrestaties in Jordanië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.

4 uur geleden
Houthi's melden nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.

5 uur geleden