Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verbiedt organisatie Rijksburgers, invallen bij leden

Duitsland verbiedt organisatie Rijksburgers, invallen bij leden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken heeft een organisatie van Rijksburgers verboden die zichzelf het Koninkrijk Duitsland noemt. Dat maakte zijn ministerie dinsdag bekend.

De autoriteiten doen sinds de vroege ochtend invallen in door de organisatie gebruikte panden en in woningen van prominente leden. Dat gebeurt in zeven deelstaten, waaronder de aan Nederland grenzende gebieden Noordrijn-Westfalen en Nedersaksen.

Het Openbaar Ministerie meldt dat vier vermeende leiders zijn opgepakt, onder wie oprichter Peter Fitzek. Zij worden op dinsdag en woensdag voorgeleid in Karlsruhe. Daar wordt besloten over hun voorarrest.

Oude Duitse Rijk

Rijksburgers erkennen de democratische staat in Duitsland niet en willen terug naar het oude Duitse Rijk. Het in 2012 opgerichte Koninkrijk Duitsland heeft ongeveer 6000 aanhangers, aldus het ministerie.

Minister Alexander Dobrindt zegt dat de groep een parallelle staat vormt en criminele economische structuren heeft opgezet. Ook zou de groep antisemitische complottheorieën aanhangen.

Meer uit Buitenland

PKK-leider Öcalan prijst besluit tot opheffing groepering

ANKARA (ANP/AFP) - PKK-leider Abdullah Öcalan is blij met het besluit om de partij op te heffen. Dat meldt hij dinsdag in een verklaring vanuit de gevangenis.

12 minuten geleden
Emotionele getuigenis Kim Kardashian in proces over roofoverval

PARIJS (ANP/RTR) - Kim Kardashian had het dinsdag zwaar tijdens haar verklaring over de roofoverval in Parijs waarvan zij in 2016 het slachtoffer werd. "Ik was ervan overtuigd dat ze me gingen neerschieten, dat het voorbij was", zei de realityster in tranen in de rechtbank van Parijs.

27 minuten geleden
Israël wil Gaza in komende dagen 'met volle kracht' betreden

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal Gaza in de komende dagen "met volle kracht" betreden "om de operatie te voltooien". Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu dinsdag.

52 minuten geleden
Twee mensen ontkomen aan mogelijk nieuwe crypto-ontvoering Parijs

PARIJS (ANP) - Twee mensen zijn in Parijs op straat ontkomen aan een ontvoering, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om de dochter van een ondernemer in cryptovaluta en de vader van haar kind. Het kind bleef ongedeerd. In Frankrijk zijn vergelijkbare ontvoeringen geweest.

1 uur geleden
Napels weer opgeschrikt door aardbeving

NAPELS (ANP/AFP/DPA) - Een aardbeving met een kracht van 4.4 heeft in de omgeving van Napels voor onrust gezorgd. In de stad Pozzuoli renden inwoners in paniek de straat op. Burgemeester Gigi Manzoni riep mensen via sociale media op kalm te blijven en een open plek op te zoeken.

1 uur geleden
Activiteiten luchthaven Charleroi stilgelegd na bommelding

BRUSSEL (ANP/AFP) - De activiteiten op de Belgische luchthaven Charleroi zijn dinsdag stilgelegd vanwege een bommelding aan boord van een vliegtuig, meldt de beheerder van de luchthaven.

3 uur geleden
Leger India meldt nieuwe gevechten met rebellen in Kasjmir

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat drie vermeende opstandelingen zijn gedood bij een vuurgevecht in de regio Kasjmir. Dat brak uit nadat informatie was binnengekomen dat rebellen zich bevonden in een bos, staat in een bericht op X.

3 uur geleden