Duitsland verbiedt massaal afmaken hanenkuikens
BERLIJN (ANP) - Na jarenlange discussies heeft de Duitse Bondsdag donderdagavond besloten het doden van hanenkuikens te verbieden. Het wetsvoorstel was ingediend door de minister van Landbouw Julia Klöckner (CDU). Daarmee is het in de eierenindustrie in het land met ingang van 2022 niet meer toegestaan de mannelijke kuikens massaal te doden omdat ze geen eieren kunnen leggen en te weinig vlees opleveren. Klöckner sprak van een mijlpaal in de geschiedenis van de dierenbescherming.
In Duitsland worden naar schatting jaarlijks zeker 40 miljoen hanenkuikentjes afgemaakt nadat ze uit het ei gekropen zijn. t. Wereldwijd gaat het om miljarden haantjes. Het is volgens Duitse media nu de bedoeling dat technologie wordt toegepast om het geslacht van het embryo vroeg in het ei vast te stellen en dat dan wordt voorkomen dat de haantjes überhaupt ter wereld komen. De wet voorziet in strengere regelgeving op dit gebied vanaf 2024.
Er was een grote meerderheid voor het voorstel, maar ook kritiek. De wet gaat volgens sommigen niet ver genoeg - want de hanenkuikens worden enkel iets eerder afgemaakt - en anderen waarschuwden dat de maatregelen de eierproductie duurder maken en dat die naar het buitenland kan uitwijken. De voorzitter van de Duitse dierenbescherming Thomas Schröder zei dat de wet wel massaslachtingen stopt, maar er moet volgens hem echt een einde worden gemaakt aan het lijden van de legkip als eiermachine.
Dierenorganisaties hebben al jarenlang felle kritiek op de praktijken. Frankrijk komt eind dit jaar met een verbod en in Zwitserland is het hakselen van hanenkuikens al verboden, al werd die praktijk nauwelijks gebruikt door Zwitserse kippenboeren. Ook in Nederland hebben dierenorganisaties om een verbod van de overheid gevraagd tegen het vergassen en hakselen van eendagskuikens.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
1 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
4 uur geleden