Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland verbiedt hulporganisatie die terrorisme zou financieren

Duitsland verbiedt hulporganisatie die terrorisme zou financieren

BERLIJN (ANP/AFP/BELGA) - Duitsland heeft de islamitische hulporganisatie Ansaar International verboden, aldus minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer woensdag. De organisatie wordt ervan verdacht donaties te hebben opgehaald om wereldwijd terrorisme mee te financieren. Ook acht suborganisaties zijn verboden.

Het verbod ging samen met een reeks invallen in tien verschillende deelstaten. Zeventig panden en woningen van Ansaar en zijn medewerkers werden volgens onder meer de Duitse krant Der Tagesspiegel doorzocht, waarvan het merendeel in de deelstaat Noordrijn-Westfalen staat. In april 2019 deden de Duitse autoriteiten al invallen in ongeveer negentig panden van het netwerk in negen deelstaten.

De hulporganisatie, die in 2012 werd opgericht en in Düsseldorf gevestigd is, beweert zelf dat het geld ophaalt om projecten van moslims en humanitaire hulp wereldwijd te steunen. In 2018 alleen al werd 8 tot 10 miljoen euro aan donaties opgehaald.

Volgens het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken wordt het geld echter opgehaald met als doel buitenlandse groepen, zoals de Palestijnse beweging Hamas en de aan al-Qaeda gelinkte groep al-Shabaab uit Somalië te financieren.

Meer uit Buitenland

Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

1 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

1 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

1 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

2 uur geleden
Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

3 uur geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

4 uur geleden