Duitsland verbiedt hulporganisatie die terrorisme zou financieren
BERLIJN (ANP/AFP/BELGA) - Duitsland heeft de islamitische hulporganisatie Ansaar International verboden, aldus minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer woensdag. De organisatie wordt ervan verdacht donaties te hebben opgehaald om wereldwijd terrorisme mee te financieren. Ook acht suborganisaties zijn verboden.
Het verbod ging samen met een reeks invallen in tien verschillende deelstaten. Zeventig panden en woningen van Ansaar en zijn medewerkers werden volgens onder meer de Duitse krant Der Tagesspiegel doorzocht, waarvan het merendeel in de deelstaat Noordrijn-Westfalen staat. In april 2019 deden de Duitse autoriteiten al invallen in ongeveer negentig panden van het netwerk in negen deelstaten.
De hulporganisatie, die in 2012 werd opgericht en in Düsseldorf gevestigd is, beweert zelf dat het geld ophaalt om projecten van moslims en humanitaire hulp wereldwijd te steunen. In 2018 alleen al werd 8 tot 10 miljoen euro aan donaties opgehaald.
Volgens het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken wordt het geld echter opgehaald met als doel buitenlandse groepen, zoals de Palestijnse beweging Hamas en de aan al-Qaeda gelinkte groep al-Shabaab uit Somalië te financieren.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
16 minuten geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
11 uur geleden