Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland ten koste van Denemarken naar laatste acht op EK

Duitsland ten koste van Denemarken naar laatste acht op EK

DORTMUND (ANP) - Duitsland heeft zich ten koste van Denemarken geplaatst voor de kwartfinales van het EK voetbal in eigen land. Het werd in Dortmund 2-0 voor het gastland.

Kai Havertz zette de Duitsers in de 53e minuut op voorsprong uit een penalty. Die was toegekend na een handsbal van de Deense verdediger Joachim Andersen, die kort daarvoor nog dacht het openingsdoelpunt voor zijn rekening te hebben genomen. Het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel.

Halverwege de tweede helft besliste Jamal Musiala het duel in Dortmund. Hij mocht alleen op keeper Kasper Schmeichel af en plaatste de bal beheerst in de verre hoek. Het was voor Musiala zijn derde doelpunt op het EK. Hij is nu samen met de Georgiër Georges Mikautadze gedeeld topscorer.

Kopballen

Duitsland begon goed aan de vierde wedstrijd op het EK en kreeg in de openingsfase direct een reeks goede mogelijkheden om de score te openen. Vooral met een aantal kopballen waren de Duitsers gevaarlijk, maar telkens had Schmeichel een antwoord op de inzet. In de vierde minuut werd een doelpunt van verdediger Nico Schlotterbeck afgekeurd omdat de Deense doelman werd gehinderd toen hij richting de bal wilde gaan.

Vlak voor rust was Rasmus Højlund namens de Denen dicht bij een goal, net als zijn ploeggenoot Christian Eriksen daarvoor. De inzet van Eriksen werd gekeerd door Antonio Rüdiger.

Meer ruimte

In de tweede helft kreeg Duitsland nog meer ruimte, zeker nadat de score was geopend. In de slotfase verzuimde het gastland het duel te beslissen bij een aantal uitbraken. Onder anderen Havertz was dicht bij de 3-0. Een doelpunt van invaller Niclas Füllkrug, na een uur in de ploeg gekomen, werd in de slotfase nog afgekeurd.

Het duel werd vlak voor rust bijna een half uur stilgelegd vanwege onweer. Boven het stadion was een bliksemschicht te zien en er kwamen ook hagelstenen naar beneden.

Duitsland neemt het vrijdag in de kwartfinales op tegen de winnaar van het duel tussen Spanje en Georgië. De Duitsers bereikten de knock-outfase door groep A te winnen met 7 punten. Hongarije en Schotland werden verslagen, tegen Zwitserland werd het gelijk.

Meer uit Voetbal

Tevreden Depay tekent bij en ziet hoe groot Corinthians is

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay is blij met zijn nieuwe contract bij Corinthians. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft een verbintenis getekend die medio 2028 afloopt.

31 minuten geleden
Middenvelder Witsel gaat voor OGC Nice voetballen

NICE (ANP) - Axel Witsel vervolgt zijn loopbaan bij OGC Nice. De 37-jarige Belg heeft een contract voor een seizoen ondertekend bij de club uit het zuiden van Frankrijk.

32 minuten geleden
Musiala wordt weer onwel in oefenduel van Bayern München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Jamal Musiala is voor de tweede keer in vier dagen onwel geworden. De international van Duitsland voelde zich kort na zijn invalbeurt in een gewonnen oefenduel van Bayern München met FC Heidenheim (4-2) niet lekker en ging op de grond zitten.

2 uur geleden
FC Barcelona bevestigt komst middenvelder Rodri

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de komst van Rodri bevestigd. De 30-jarige middenvelder heeft een contract van vier jaar ondertekend bij de kampioen van Spanje. Hij komt over van Manchester City.

3 uur geleden
Cagliari-aanvaller Trepy (20) kunstmatig in slaap gehouden

CAGLIARI (ANP) - Voetballer Yael Trepy (20) wordt kunstmatig in slaap gehouden en ligt aan de beademing. Dat meldt zijn club Cagliari dinsdag in een update over zijn gezondheid. De Italiaanse club maakte maandag bekend dat de jonge Fransman is opgenomen op de intensive care.

4 uur geleden
Juventus huurt doelman Vicario van Tottenham Hotspur

TURIJN (ANP) - Doelman Guglielmo Vicario speelt dit seizoen voor Juventus. De club uit Turijn huurt de 29-jarige Italiaan van Tottenham Hotspur.

5 uur geleden
Premier League publiceert beoordeling van beslissingen arbiters

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalcompetitie Premier League gaat dit seizoen voor het eerst bevindingen van het onafhankelijke Key Match Incidents (KMI) Panel, dat beslissingen van scheidsrechters en de VAR beoordeelt, publiceren. Dit moet zorgen voor meer transparantie, zo meldt de topcompetitie dinsdag.

8 uur geleden