Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland telt minder illegale grensoversteken sinds controles

Duitsland telt minder illegale grensoversteken sinds controles

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft in de eerste weken sinds de invoering van permanente grenscontroles 13 procent minder illegale grensoversteken geteld. Bij sommige grenzen werden al langer steekproeven gedaan, maar sinds 16 september vinden controles plaats bij alle buurlanden. Op sommige plekken, waaronder bij Nederland, nam het aantal vastgestelde illegale oversteken juist toe, blijkt uit cijfers van de federale politie waar het Duitse persbureau dpa over bericht.

Duitsland spreekt van een "ongeoorloofde inreis" als mensen niet de juiste papieren hebben. Wie niet van plan is om het land binnen te komen of een verbod heeft om Duitsland in te reizen, kan aan de grens worden weggestuurd. Van 26 augustus tot en met 15 september werden 3984 van zulke ongeoorloofde inreizen geteld en werden 2353 mensen weggestuurd. Van 16 september tot en met 6 oktober ging het om 3464 inreispogingen, waarvan er 2073 werden geweigerd.

Duitsland controleert aan de grens met Oostenrijk sinds 2015. Bij Polen, Tsjechië en Zwitserland wordt al bijna een jaar gecontroleerd. Bij de grenzen met Nederland, België, Denemarken, Frankrijk en Luxemburg wordt sinds half september gecontroleerd. Aan de grenzen met de Benelux is het aantal getelde illegale grensoversteken sindsdien toegenomen.

Meer uit Buitenland

Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

56 minuten geleden
Politici VS kritisch na vrijgave deel Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.

1 uur geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanvallen op IS in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven kwamen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.

2 uur geleden
Trump stelt nieuwe commandant strijdkrachten Latijns-Amerika aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft luitenant-generaal Francis L. Donovan benoemd tot commandant van de Amerikaanse strijdkrachten voor Latijns-Amerika (Southcom). Hij wordt onder andere verantwoordelijk voor de troepenopbouw in het Caribisch gebied bij Venezuela, na kritiek op de vorige commandant.

2 uur geleden
Albanese na Bondi-herdenking: Joodse gemeenschap onbreekbaar

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de Joodse gemeenschap van het land "volledig onbreekbaar". Hij woonde vrijdagavond een herdenkingsdienst bij in een synagoge in Sydney voor de slachtoffers van een schietpartij tijdens een chanoekaviering aan zee. Albanese zei in een toespraak dat de bijeenkomst in de synagoge "een avond van eenheid, veerkracht, trots, geloof en liefde" was.

2 uur geleden
Honderden nieuwe Epstein-stukken helemaal zwartgelakt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.

3 uur geleden
Clinton vaak genoemd in nieuwe Epstein-stukken, Trump nauwelijks

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.

9 uur geleden