Duitsland telt minder illegale grensoversteken sinds controles
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft in de eerste weken sinds de invoering van permanente grenscontroles 13 procent minder illegale grensoversteken geteld. Bij sommige grenzen werden al langer steekproeven gedaan, maar sinds 16 september vinden controles plaats bij alle buurlanden. Op sommige plekken, waaronder bij Nederland, nam het aantal vastgestelde illegale oversteken juist toe, blijkt uit cijfers van de federale politie waar het Duitse persbureau dpa over bericht.
Duitsland spreekt van een "ongeoorloofde inreis" als mensen niet de juiste papieren hebben. Wie niet van plan is om het land binnen te komen of een verbod heeft om Duitsland in te reizen, kan aan de grens worden weggestuurd. Van 26 augustus tot en met 15 september werden 3984 van zulke ongeoorloofde inreizen geteld en werden 2353 mensen weggestuurd. Van 16 september tot en met 6 oktober ging het om 3464 inreispogingen, waarvan er 2073 werden geweigerd.
Duitsland controleert aan de grens met Oostenrijk sinds 2015. Bij Polen, Tsjechië en Zwitserland wordt al bijna een jaar gecontroleerd. Bij de grenzen met Nederland, België, Denemarken, Frankrijk en Luxemburg wordt sinds half september gecontroleerd. Aan de grenzen met de Benelux is het aantal getelde illegale grensoversteken sindsdien toegenomen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
4 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
4 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
6 uur geleden