Duitsland telt minder illegale grensoversteken sinds controles
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft in de eerste weken sinds de invoering van permanente grenscontroles 13 procent minder illegale grensoversteken geteld. Bij sommige grenzen werden al langer steekproeven gedaan, maar sinds 16 september vinden controles plaats bij alle buurlanden. Op sommige plekken, waaronder bij Nederland, nam het aantal vastgestelde illegale oversteken juist toe, blijkt uit cijfers van de federale politie waar het Duitse persbureau dpa over bericht.
Duitsland spreekt van een "ongeoorloofde inreis" als mensen niet de juiste papieren hebben. Wie niet van plan is om het land binnen te komen of een verbod heeft om Duitsland in te reizen, kan aan de grens worden weggestuurd. Van 26 augustus tot en met 15 september werden 3984 van zulke ongeoorloofde inreizen geteld en werden 2353 mensen weggestuurd. Van 16 september tot en met 6 oktober ging het om 3464 inreispogingen, waarvan er 2073 werden geweigerd.
Duitsland controleert aan de grens met Oostenrijk sinds 2015. Bij Polen, Tsjechië en Zwitserland wordt al bijna een jaar gecontroleerd. Bij de grenzen met Nederland, België, Denemarken, Frankrijk en Luxemburg wordt sinds half september gecontroleerd. Aan de grenzen met de Benelux is het aantal getelde illegale grensoversteken sindsdien toegenomen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
47 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
14 uur geleden