Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland telt minder illegale grensoversteken sinds controles

Duitsland telt minder illegale grensoversteken sinds controles

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft in de eerste weken sinds de invoering van permanente grenscontroles 13 procent minder illegale grensoversteken geteld. Bij sommige grenzen werden al langer steekproeven gedaan, maar sinds 16 september vinden controles plaats bij alle buurlanden. Op sommige plekken, waaronder bij Nederland, nam het aantal vastgestelde illegale oversteken juist toe, blijkt uit cijfers van de federale politie waar het Duitse persbureau dpa over bericht.

Duitsland spreekt van een "ongeoorloofde inreis" als mensen niet de juiste papieren hebben. Wie niet van plan is om het land binnen te komen of een verbod heeft om Duitsland in te reizen, kan aan de grens worden weggestuurd. Van 26 augustus tot en met 15 september werden 3984 van zulke ongeoorloofde inreizen geteld en werden 2353 mensen weggestuurd. Van 16 september tot en met 6 oktober ging het om 3464 inreispogingen, waarvan er 2073 werden geweigerd.

Duitsland controleert aan de grens met Oostenrijk sinds 2015. Bij Polen, Tsjechië en Zwitserland wordt al bijna een jaar gecontroleerd. Bij de grenzen met Nederland, België, Denemarken, Frankrijk en Luxemburg wordt sinds half september gecontroleerd. Aan de grenzen met de Benelux is het aantal getelde illegale grensoversteken sindsdien toegenomen.

Meer uit Buitenland

Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

35 minuten geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

2 uur geleden
Zegsvrouw: Trump extreem gefrustreerd over Oekraïners en Russen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.

2 uur geleden
Thailand meldt eerste burgerdoden

BANGKOK (ANP/DPA/RTR) - Thailand heeft voor het eerst bevestigd dat er burgerslachtoffers zijn gevallen in het opgelaaide grensconflict met Cambodja. Drie burgers aan Thaise zijde kwamen om bij de gevechten, aldus het ministerie van Defensie tegen de krant The Nation. Het aantal gedode Thaise soldaten is opgelopen tot negen.

3 uur geleden
Rechter VS beveelt vrijlating ten onrechte uitgezette Salvadoraan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

4 uur geleden
EU-landen lijken akkoord met plan Russische tegoeden te bevriezen

BRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.

4 uur geleden
Oekraïne wil referendum over terugtrekking uit Donbas

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.

4 uur geleden