Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland stuurt coronahulp naar zwaar getroffen India

Duitsland stuurt coronahulp naar zwaar getroffen India

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland gaat India helpen bij de strijd tegen het coronavirus. Berlijn stuurt honderdduizenden coronatestkits en beschermingsmiddelen naar het zwaar getroffen land. Daar maakten de autoriteiten zondag melding van een recordaantal van 90.632 nieuwe besmettingen, de grootste dagelijkse stijging die wereldwijd is gemeld.

Minister Gerd Müller van Ontwikkelingssamenwerking zegt in Duitse media dat 330.000 testkits en 600.000 stuks beschermende uitrusting beschikbaar worden gesteld. Ook wordt voor 460 miljoen euro aan leningen verstrekt om hulpverlening mee te financieren. Het gaat volgens Müller om een van de grootste coronasteunpakketten ter wereld.

Het coronavirus lijkt wereldwijd het snelst om zich heen te grijpen in India, waar zo'n 1,3 miljard mensen wonen. Er kwamen onlangs in ongeveer twee weken tijd een miljoen nieuwe besmettingen bij. De autoriteiten hebben inmiddels bij 4,1 miljoen mensen vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen. Dat zijn er iets minder dan in Brazilië, dat na de VS de meeste coronagevallen heeft gemeld.

De Indiase regering probeerde de uitbraak eerder dit jaar het hoofd te bieden door een strenge lockdown af te kondigen, maar zag zich later genoodzaakt de maatregelen te versoepelen. Tijdens de coronacrisis verloren in enkele maanden tijd vele miljoenen mensen hun baan.

Meer uit Buitenland

VS dreigen weer met vertrek uit Internationaal Energieagentschap

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.

9 minuten geleden
Brief aan Franse minister: neem beweringen VN-rapporteur terug

DEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.

18 minuten geleden
Europese pleitbezorger voor Palestijnen Shahid (76) overleden

LECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.

35 minuten geleden
Slagtand van Romeins olifantenbeeld van Bernini afgebroken

ROME (ANP/RTR) - De slagtand van een beroemd beeld van een olifant in Rome is afgebroken. Het gaat om een sculptuur uit 1667 naar ontwerp van Gian ⁠Lorenzo Bernini. Hoewel de politie nog onderzoekt waardoor het beeld beschadigd is geraakt, gaat de Italiaanse minister van Cultuur Alessandro Giuli al uit van vandalisme.

2 uur geleden
Iran: we leggen basis voor verder overleg met VS

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat zijn land de basis legt voor verdere onderhandelingen met de Verenigde Staten. Abbas Araghchi zei in een telefoongesprek met topman Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat wordt gekeken naar een "kader voor toekomstige gesprekken".

3 uur geleden
Deense koning komt aan in Groenland om steun te betuigen

NUUK (ANP/AFP) - De Deense koning Frederik X is in Groenland aangekomen voor een driedaags bezoek. Hij werd onthaald door belangstellenden en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen. Groenland is een autonoom gebied binnen het Koninkrijk Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil er ook over kunnen beschikken.

3 uur geleden
'Olienoodsituatie' in Slowakije door oorlog in Oekraïne

BRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.

3 uur geleden