Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland stuurt coronahulp naar zwaar getroffen India

Duitsland stuurt coronahulp naar zwaar getroffen India

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland gaat India helpen bij de strijd tegen het coronavirus. Berlijn stuurt honderdduizenden coronatestkits en beschermingsmiddelen naar het zwaar getroffen land. Daar maakten de autoriteiten zondag melding van een recordaantal van 90.632 nieuwe besmettingen, de grootste dagelijkse stijging die wereldwijd is gemeld.

Minister Gerd Müller van Ontwikkelingssamenwerking zegt in Duitse media dat 330.000 testkits en 600.000 stuks beschermende uitrusting beschikbaar worden gesteld. Ook wordt voor 460 miljoen euro aan leningen verstrekt om hulpverlening mee te financieren. Het gaat volgens Müller om een van de grootste coronasteunpakketten ter wereld.

Het coronavirus lijkt wereldwijd het snelst om zich heen te grijpen in India, waar zo'n 1,3 miljard mensen wonen. Er kwamen onlangs in ongeveer twee weken tijd een miljoen nieuwe besmettingen bij. De autoriteiten hebben inmiddels bij 4,1 miljoen mensen vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen. Dat zijn er iets minder dan in Brazilië, dat na de VS de meeste coronagevallen heeft gemeld.

De Indiase regering probeerde de uitbraak eerder dit jaar het hoofd te bieden door een strenge lockdown af te kondigen, maar zag zich later genoodzaakt de maatregelen te versoepelen. Tijdens de coronacrisis verloren in enkele maanden tijd vele miljoenen mensen hun baan.

Meer uit Buitenland

Zoon laatste sjah: Iran zit in beslissende fase, wacht oproep af

WASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."

12 minuten geleden
FT: Kremlin voert campagne voor herverkiezing Orbán in Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.

56 minuten geleden
Politie sluit terrorisme uit na dodelijke busbrand Zwitserland

KERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.

58 minuten geleden
Drones neergekomen bij vliegveld Dubai, meerdere gewonden

DUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.

1 uur geleden
België organiseert alternatief songfestival tegen deelname Israël

BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.

1 uur geleden
Zoon Iraanse president: Khamenei veilig en wel ondanks geruchten

TEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.

2 uur geleden
Qatar roept inwoners op niet naar buiten te gaan om dreiging

DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.

3 uur geleden