Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland stoot Japan van derde plaats grootste economie

Duitsland stoot Japan van derde plaats grootste economie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland is dit jaar de derde grootste economie ter wereld, in plaats van Japan. Dat komt naar voren uit nieuwe schattingen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Japan verdwijnt daarmee na decennia uit de top drie. De Verenigde Staten blijven de grootste economie ter wereld, gevolgd door China.

Volgens het IMF zal het Japanse bruto binnenlands product (bbp), een maatstaf voor de omvang van de economie, dit jaar 4,2 biljoen dollar bedragen. Dat is omgerekend bijna 4000 miljard euro en iets minder dan vorig jaar. Maar de Duitse economie zal uitkomen op 4,4 biljoen dollar (ruim 4100 miljard euro). Het gemiddelde bbp per persoon in Duitsland wordt daarmee geraamd op bijna 50.000 euro, vergeleken met bijna 32.000 euro in Japan.

Dat Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, Japan passeert komt vooral doordat de inflatie in de grootste economie van Europa veel hoger is dan die in Japan. Ook de waardedaling van de Japanse yen ten opzichte van de Amerikaanse dollar en de euro spelen een belangrijke rol.

Door de relatief lage inflatie in Japan in vergelijking met andere grote economieën heeft de Japanse centrale bank de rente niet verhoogd en ligt die in het land nog altijd op een zeer laag niveau. De centrale banken van de VS en Europa hebben de rentetarieven wel fors verhoogd in de strijd tegen de inflatie. Door die hogere rentetarieven staat de waarde van de Japanse munt onder druk.

Meer uit Financieel

Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

56 minuten geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

1 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

3 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

3 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

4 uur geleden
Huishoudbeurs verwacht dit jaar meer bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.

6 uur geleden
Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

12 uur geleden