Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland stoot Japan van derde plaats grootste economie

Duitsland stoot Japan van derde plaats grootste economie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland is dit jaar de derde grootste economie ter wereld, in plaats van Japan. Dat komt naar voren uit nieuwe schattingen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Japan verdwijnt daarmee na decennia uit de top drie. De Verenigde Staten blijven de grootste economie ter wereld, gevolgd door China.

Volgens het IMF zal het Japanse bruto binnenlands product (bbp), een maatstaf voor de omvang van de economie, dit jaar 4,2 biljoen dollar bedragen. Dat is omgerekend bijna 4000 miljard euro en iets minder dan vorig jaar. Maar de Duitse economie zal uitkomen op 4,4 biljoen dollar (ruim 4100 miljard euro). Het gemiddelde bbp per persoon in Duitsland wordt daarmee geraamd op bijna 50.000 euro, vergeleken met bijna 32.000 euro in Japan.

Dat Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, Japan passeert komt vooral doordat de inflatie in de grootste economie van Europa veel hoger is dan die in Japan. Ook de waardedaling van de Japanse yen ten opzichte van de Amerikaanse dollar en de euro spelen een belangrijke rol.

Door de relatief lage inflatie in Japan in vergelijking met andere grote economieën heeft de Japanse centrale bank de rente niet verhoogd en ligt die in het land nog altijd op een zeer laag niveau. De centrale banken van de VS en Europa hebben de rentetarieven wel fors verhoogd in de strijd tegen de inflatie. Door die hogere rentetarieven staat de waarde van de Japanse munt onder druk.

Meer uit Financieel

OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

44 minuten geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

1 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

2 uur geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

3 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

4 uur geleden
België: Ryanair moet stoppen met 'illegale' verkooppraktijken

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.

4 uur geleden
Tweede Britse toezichthouder stelt onderzoek naar chatbot Grok in

WILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.

6 uur geleden