Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland stelt groeiverwachtingen naar beneden bij door oorlog

Duitsland stelt groeiverwachtingen naar beneden bij door oorlog

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse economie zal dit jaar fors minder hard groeien dan waar eerder op werd gerekend. De grootste economie van Europa stelde vanwege de impact van de oorlog in Oekraïne de prognoses voor dit jaar naar beneden bij. De toch al hoge inflatie wordt door de Russische invasie in buurland Oekraïne verder aangewakkerd, wat de groei zal remmen.

Het Duitse bruto binnenlands product zal dit jaar uitkomen op 2,2 procent. Bij een raming begin dit jaar, voor de invasie, was dit nog 3,6 procent, aldus het ministerie van Economische Zaken. De verwachting is verder dat de inflatie dit jaar oploopt naar 6,1 procent. Een dergelijk hoog percentage werd voor het laatst gemeten na de Duitse hereniging in 1990. Ook tijdens de oliecrisis in de vorige eeuw werden dit soort percentages gehaald.

Volgens de Duitse minister van Economie Robert Habeck betaalt Duitsland de prijs voor zijn steun aan Oekraïne in dit conflict. "We moeten ook bereid zijn om deze prijs te betalen", zei hij. Het land kampt volgens hem met hogere energieprijzen en daardoor een hogere inflatie, wat dus ook resulteert in een tragere groei.

Berlijn had eerder zijn hoop gevestigd op een stevig economisch herstel voor 2022 uit de coronacrisis. De Russische inval in Oekraïne heeft de vooruitzichten flink in de war geschopt. Door de oorlog zijn de problemen in de bevoorradingsketen alleen maar erger geworden. Dat zorgt onder andere voor duurdere dagelijkse levensbehoeften.

Duitsland is ook sterk afhankelijk van energie uit Rusland. Moskou dreigde ook de toevoer van gas aan Duitsland stop te zetten. Maar vooralsnog blijft Duitsland volgens Habeck verzekerd van Russisch gas.

Meer uit Financieel

TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

43 minuten geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

44 minuten geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

45 minuten geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

1 uur geleden
IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

2 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

3 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

3 uur geleden