Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland stelt groeiverwachtingen naar beneden bij door oorlog

Duitsland stelt groeiverwachtingen naar beneden bij door oorlog

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse economie zal dit jaar fors minder hard groeien dan waar eerder op werd gerekend. De grootste economie van Europa stelde vanwege de impact van de oorlog in Oekraïne de prognoses voor dit jaar naar beneden bij. De toch al hoge inflatie wordt door de Russische invasie in buurland Oekraïne verder aangewakkerd, wat de groei zal remmen.

Het Duitse bruto binnenlands product zal dit jaar uitkomen op 2,2 procent. Bij een raming begin dit jaar, voor de invasie, was dit nog 3,6 procent, aldus het ministerie van Economische Zaken. De verwachting is verder dat de inflatie dit jaar oploopt naar 6,1 procent. Een dergelijk hoog percentage werd voor het laatst gemeten na de Duitse hereniging in 1990. Ook tijdens de oliecrisis in de vorige eeuw werden dit soort percentages gehaald.

Volgens de Duitse minister van Economie Robert Habeck betaalt Duitsland de prijs voor zijn steun aan Oekraïne in dit conflict. "We moeten ook bereid zijn om deze prijs te betalen", zei hij. Het land kampt volgens hem met hogere energieprijzen en daardoor een hogere inflatie, wat dus ook resulteert in een tragere groei.

Berlijn had eerder zijn hoop gevestigd op een stevig economisch herstel voor 2022 uit de coronacrisis. De Russische inval in Oekraïne heeft de vooruitzichten flink in de war geschopt. Door de oorlog zijn de problemen in de bevoorradingsketen alleen maar erger geworden. Dat zorgt onder andere voor duurdere dagelijkse levensbehoeften.

Duitsland is ook sterk afhankelijk van energie uit Rusland. Moskou dreigde ook de toevoer van gas aan Duitsland stop te zetten. Maar vooralsnog blijft Duitsland volgens Habeck verzekerd van Russisch gas.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

1 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

3 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

4 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

6 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

6 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

21 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden