Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland steeds meer afhankelijk van Franse kernenergie

Duitsland steeds meer afhankelijk van Franse kernenergie

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Sinds Duitsland in april vorig jaar zijn laatste kerncentrales uitschakelde, moet het land steeds vaker terugvallen op de import van Franse kernenergie en het verstoken van fossiele brandstoffen. Dit werd de afgelopen weken extra duidelijk tijdens perioden met weinig wind, waardoor de productie van hernieuwbare energie flink tegenviel.

De Franse kerncentrales draaien ondertussen op volle toeren. Afgelopen vrijdag leverden ze bijna 50 gigawatt, ongeveer 20 procent meer dan het jaargemiddelde. Van deze productie wordt circa 3 gigawatt geƫxporteerd naar Duitsland.

In aanloop naar de verkiezingen volgend jaar laait het debat over kernenergie in Duitsland opnieuw op. De verhoogde spanningen met Rusland hebben de nadruk op energiezekerheid verder aangescherpt. Kernenergie raakte in Europa uit de gratie door bezorgdheid over de veiligheid na de Japanse kernramp in Fukushima in 2011. Duitsland besloot daarop onmiddellijk zes kerncentrales te sluiten en het gebruik van de resterende kernreactoren geleidelijk af te bouwen. Het land kan ook niet meer beschikken over goedkoop gas uit Rusland.

Meer uit Financieel

Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

42 minuten geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

1 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiƫle markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

1 uur geleden
Albert Heijn rust externe beveiligers uit met bodycams

ZAANDAM (ANP) - In vier winkels van Albert Heijn in Amsterdam en Rotterdam gaan beveiligers bodycams dragen. Volgens Albert Heijn draait het om een proef om beter te kunnen omgaan met agressie en bedreigende situaties in de supermarkt.

1 uur geleden
Woonwinkelketen JYSK wil uitbreiden in grote Europese steden

BRABAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK wil in drie jaar zo'n honderd nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden, zoals Brussel, Barcelona, Boekarest en Dublin. Ook in Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, heeft de keten aangekondigd.

2 uur geleden
Brouwer Corona en Jupiler profiteert van alternatieven voor bier

BRUSSEL (ANP) - Bierconcern AB InBev heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst in de boeken gezet. Het bedrijf achter merken als Jupiler, Leffe en Corona profiteerde daarbij van de toegenomen populariteit van zijn premiummerken, maar ook van zijn alternatieven voor bier.

2 uur geleden
Maersk meldt dat schip door Straat van Hormuz is gevaren

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een schip van het Deense scheepvaartconcern Maersk is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens een verklaring van Maersk is dat gebeurd onder Amerikaanse begeleiding.

3 uur geleden