Duitsland start met bedwingers van Frankrijk tegen Oranje
FRANKFURT (ANP) - Duitsland begint dinsdagavond met een ongewijzigde basisformatie aan de oefeninterland tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Julian Nagelsmann ziet geen enkele reden om wijzigingen aan te brengen in de ploeg die zaterdag de basis legde voor een dikverdiende zege op Frankrijk in Lyon (0-2).
"Iedereen is fit en mijn spelers zijn gewend om twee duels binnen vier dagen te spelen", vertelde de 36-jarige Nagelsmann tijdens een persconferentie in Frankfurt. "Het gaat erom dat we doorgaan op de weg die we zijn ingeslagen. Na het succes in Lyon moeten we met beide benen op de grond blijven staan. Maar we moeten ook geloven in elkaar. We willen zoveel mogelijk winnen op weg naar het EK van komende zomer voor eigen publiek. Dat geeft een gevoel dat nauwelijks is te omschrijven. Verliezen blijft waardeloos."
Nagelsmann, de opvolger van de ontslagen Hansi Flick, debuteerde op 14 oktober als bondscoach met een oefenzege op de Verenigde Staten (1-3). Maar vervolgens speelde Duitsland gelijk tegen Mexico (1-1) en verloor van Turkije (2-3) en Oostenrijk (2-0). Tegen Frankrijk liet de jongste bondscoach van Europa Toni Kroos na drie jaar terugkeren in de nationale ploeg. Dat bleek een meesterzet. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid was de grote regisseur van het snelle positiespel van 'Die Nationalelf.'
Opstelling Duitsland: Ter Stegen; Mittelstädt, Tah, Rüdiger en Kimmich; Kroos en Andrich; Musiala, Gündoğan en Wirtz; Havertz.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
20 uur geleden