Duitsland start met bedwingers van Frankrijk tegen Oranje
FRANKFURT (ANP) - Duitsland begint dinsdagavond met een ongewijzigde basisformatie aan de oefeninterland tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Julian Nagelsmann ziet geen enkele reden om wijzigingen aan te brengen in de ploeg die zaterdag de basis legde voor een dikverdiende zege op Frankrijk in Lyon (0-2).
"Iedereen is fit en mijn spelers zijn gewend om twee duels binnen vier dagen te spelen", vertelde de 36-jarige Nagelsmann tijdens een persconferentie in Frankfurt. "Het gaat erom dat we doorgaan op de weg die we zijn ingeslagen. Na het succes in Lyon moeten we met beide benen op de grond blijven staan. Maar we moeten ook geloven in elkaar. We willen zoveel mogelijk winnen op weg naar het EK van komende zomer voor eigen publiek. Dat geeft een gevoel dat nauwelijks is te omschrijven. Verliezen blijft waardeloos."
Nagelsmann, de opvolger van de ontslagen Hansi Flick, debuteerde op 14 oktober als bondscoach met een oefenzege op de Verenigde Staten (1-3). Maar vervolgens speelde Duitsland gelijk tegen Mexico (1-1) en verloor van Turkije (2-3) en Oostenrijk (2-0). Tegen Frankrijk liet de jongste bondscoach van Europa Toni Kroos na drie jaar terugkeren in de nationale ploeg. Dat bleek een meesterzet. De 34-jarige middenvelder van Real Madrid was de grote regisseur van het snelle positiespel van 'Die Nationalelf.'
Opstelling Duitsland: Ter Stegen; Mittelstädt, Tah, Rüdiger en Kimmich; Kroos en Andrich; Musiala, Gündoğan en Wirtz; Havertz.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
1 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
10 uur geleden