Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland start met Baumann, Stiller en Pavlovic tegen Oranje

Duitsland start met Baumann, Stiller en Pavlovic tegen Oranje

MÜNCHEN (ANP) - Oliver Baumann staat maandagavond in het doel van Duitsland tijdens de thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal in de Nations League. De 34-jarige doelman van TSG 1899 Hoffenheim behoort al vier jaar tot de selectie van zijn nationale ploeg, maar heeft nog geen interland gespeeld. Hij was lange tijd de derde keeper van Duitsland, na de inmiddels gestopte Manuel Neuer en de momenteel geblesseerde Marc-André ter Stegen.

Bondscoach Julian Nagelsmann koos afgelopen vrijdag voor Alexander Nübel als doelman in de gewonnen uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina (1-2), waar veel bekende Duitse spelers afwezig waren. Voor de geblesseerde Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz komt ook het derde duel van dit jaar tegen Oranje te vroeg. Toni Kroos, Thomas Müller en Ilkay Gündogan hebben net als Neuer na het EK afscheid genomen van hun nationale ploeg.

Nagelsmann heeft op een persconferentie aangekondigd dat hij zijn basiselftal van het duel met Bosnië en Herzegovina waarschijnlijk op drie posities gaat wijzigen. Naast Baumann krijgen ook Angelo Stiller en Alexander Pavlovic een plek op het middenveld.

Gravenberch

De bondscoach van Duitsland besteedde tijdens zijn ontmoeting met de pers aandacht aan Ryan Gravenberch, met wie hij bij Bayern München werkte. "Voor Ryan was dat lastig, want bij Ajax was hij gewend basisspeler te zijn", zei Nagelsmann. "Zijn start bij Bayern was ook niet perfect, alleen zag je wel zijn grote talent. Dat hij het nu zo goed doet, verbaast mij dan ook niet. Het zat erin en het komt er nu uit bij Liverpool en Oranje. Ik ben blij voor hem. Ryan is een goede, intelligente jongen."

Nagelsmann haalde Brobbey naar RB Leipzig voordat hij naar Bayern München vertrok. "Brian is een fysiek sterke spits, heel moeilijk te bespelen", zei hij over de spits van Ajax. "Dat hebben we vorige week in Amsterdam gezien."

Vermoedelijke opstelling Duitsland: Baumann; Kimmich, Rüdiger, Tah en Mittelstädt; Stiller en Pavlovic; Gnabry, Undav en Wirtz; Kleindienst.

Meer uit Voetbal

Coach van Sunderland ziet 'beste versie' van spits Brobbey

SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.

4 uur geleden
NAC Breda ontbindt contract overbodige Kongolo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.

4 uur geleden
NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

14 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

15 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

15 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

17 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

17 uur geleden