Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland start met Baumann, Stiller en Pavlovic tegen Oranje

Duitsland start met Baumann, Stiller en Pavlovic tegen Oranje

MÜNCHEN (ANP) - Oliver Baumann staat maandagavond in het doel van Duitsland tijdens de thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal in de Nations League. De 34-jarige doelman van TSG 1899 Hoffenheim behoort al vier jaar tot de selectie van zijn nationale ploeg, maar heeft nog geen interland gespeeld. Hij was lange tijd de derde keeper van Duitsland, na de inmiddels gestopte Manuel Neuer en de momenteel geblesseerde Marc-André ter Stegen.

Bondscoach Julian Nagelsmann koos afgelopen vrijdag voor Alexander Nübel als doelman in de gewonnen uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina (1-2), waar veel bekende Duitse spelers afwezig waren. Voor de geblesseerde Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz komt ook het derde duel van dit jaar tegen Oranje te vroeg. Toni Kroos, Thomas Müller en Ilkay Gündogan hebben net als Neuer na het EK afscheid genomen van hun nationale ploeg.

Nagelsmann heeft op een persconferentie aangekondigd dat hij zijn basiselftal van het duel met Bosnië en Herzegovina waarschijnlijk op drie posities gaat wijzigen. Naast Baumann krijgen ook Angelo Stiller en Alexander Pavlovic een plek op het middenveld.

Gravenberch

De bondscoach van Duitsland besteedde tijdens zijn ontmoeting met de pers aandacht aan Ryan Gravenberch, met wie hij bij Bayern München werkte. "Voor Ryan was dat lastig, want bij Ajax was hij gewend basisspeler te zijn", zei Nagelsmann. "Zijn start bij Bayern was ook niet perfect, alleen zag je wel zijn grote talent. Dat hij het nu zo goed doet, verbaast mij dan ook niet. Het zat erin en het komt er nu uit bij Liverpool en Oranje. Ik ben blij voor hem. Ryan is een goede, intelligente jongen."

Nagelsmann haalde Brobbey naar RB Leipzig voordat hij naar Bayern München vertrok. "Brian is een fysiek sterke spits, heel moeilijk te bespelen", zei hij over de spits van Ajax. "Dat hebben we vorige week in Amsterdam gezien."

Vermoedelijke opstelling Duitsland: Baumann; Kimmich, Rüdiger, Tah en Mittelstädt; Stiller en Pavlovic; Gnabry, Undav en Wirtz; Kleindienst.

Meer uit Voetbal

Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

1 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

3 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

13 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

16 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

17 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

17 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

18 uur geleden