Duitsland start met Baumann, Stiller en Pavlovic tegen Oranje
MÜNCHEN (ANP) - Oliver Baumann staat maandagavond in het doel van Duitsland tijdens de thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal in de Nations League. De 34-jarige doelman van TSG 1899 Hoffenheim behoort al vier jaar tot de selectie van zijn nationale ploeg, maar heeft nog geen interland gespeeld. Hij was lange tijd de derde keeper van Duitsland, na de inmiddels gestopte Manuel Neuer en de momenteel geblesseerde Marc-André ter Stegen.
Bondscoach Julian Nagelsmann koos afgelopen vrijdag voor Alexander Nübel als doelman in de gewonnen uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina (1-2), waar veel bekende Duitse spelers afwezig waren. Voor de geblesseerde Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz komt ook het derde duel van dit jaar tegen Oranje te vroeg. Toni Kroos, Thomas Müller en Ilkay Gündogan hebben net als Neuer na het EK afscheid genomen van hun nationale ploeg.
Nagelsmann heeft op een persconferentie aangekondigd dat hij zijn basiselftal van het duel met Bosnië en Herzegovina waarschijnlijk op drie posities gaat wijzigen. Naast Baumann krijgen ook Angelo Stiller en Alexander Pavlovic een plek op het middenveld.
Gravenberch
De bondscoach van Duitsland besteedde tijdens zijn ontmoeting met de pers aandacht aan Ryan Gravenberch, met wie hij bij Bayern München werkte. "Voor Ryan was dat lastig, want bij Ajax was hij gewend basisspeler te zijn", zei Nagelsmann. "Zijn start bij Bayern was ook niet perfect, alleen zag je wel zijn grote talent. Dat hij het nu zo goed doet, verbaast mij dan ook niet. Het zat erin en het komt er nu uit bij Liverpool en Oranje. Ik ben blij voor hem. Ryan is een goede, intelligente jongen."
Nagelsmann haalde Brobbey naar RB Leipzig voordat hij naar Bayern München vertrok. "Brian is een fysiek sterke spits, heel moeilijk te bespelen", zei hij over de spits van Ajax. "Dat hebben we vorige week in Amsterdam gezien."
Vermoedelijke opstelling Duitsland: Baumann; Kimmich, Rüdiger, Tah en Mittelstädt; Stiller en Pavlovic; Gnabry, Undav en Wirtz; Kleindienst.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
7 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
12 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
12 uur geleden