Duitsland start met Baumann, Stiller en Pavlovic tegen Oranje
MÜNCHEN (ANP) - Oliver Baumann staat maandagavond in het doel van Duitsland tijdens de thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal in de Nations League. De 34-jarige doelman van TSG 1899 Hoffenheim behoort al vier jaar tot de selectie van zijn nationale ploeg, maar heeft nog geen interland gespeeld. Hij was lange tijd de derde keeper van Duitsland, na de inmiddels gestopte Manuel Neuer en de momenteel geblesseerde Marc-André ter Stegen.
Bondscoach Julian Nagelsmann koos afgelopen vrijdag voor Alexander Nübel als doelman in de gewonnen uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina (1-2), waar veel bekende Duitse spelers afwezig waren. Voor de geblesseerde Jamal Musiala, Niclas Füllkrug en Kai Havertz komt ook het derde duel van dit jaar tegen Oranje te vroeg. Toni Kroos, Thomas Müller en Ilkay Gündogan hebben net als Neuer na het EK afscheid genomen van hun nationale ploeg.
Nagelsmann heeft op een persconferentie aangekondigd dat hij zijn basiselftal van het duel met Bosnië en Herzegovina waarschijnlijk op drie posities gaat wijzigen. Naast Baumann krijgen ook Angelo Stiller en Alexander Pavlovic een plek op het middenveld.
Gravenberch
De bondscoach van Duitsland besteedde tijdens zijn ontmoeting met de pers aandacht aan Ryan Gravenberch, met wie hij bij Bayern München werkte. "Voor Ryan was dat lastig, want bij Ajax was hij gewend basisspeler te zijn", zei Nagelsmann. "Zijn start bij Bayern was ook niet perfect, alleen zag je wel zijn grote talent. Dat hij het nu zo goed doet, verbaast mij dan ook niet. Het zat erin en het komt er nu uit bij Liverpool en Oranje. Ik ben blij voor hem. Ryan is een goede, intelligente jongen."
Nagelsmann haalde Brobbey naar RB Leipzig voordat hij naar Bayern München vertrok. "Brian is een fysiek sterke spits, heel moeilijk te bespelen", zei hij over de spits van Ajax. "Dat hebben we vorige week in Amsterdam gezien."
Vermoedelijke opstelling Duitsland: Baumann; Kimmich, Rüdiger, Tah en Mittelstädt; Stiller en Pavlovic; Gnabry, Undav en Wirtz; Kleindienst.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
7 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
9 uur geleden