Duitsland start EK tegen Frankrijk zonder Goretzka
HERZOGENAURACH (ANP) - De Duitse voetbalploeg begint zonder Leon Goretzka aan het EK. De middenvelder van Bayern München kan na een spierblessure weliswaar de groepstraining hervatten, maar volgens directeur Oliver Bierhoff van de Duitse bond komt de openingswedstrijd van dinsdag in München tegen Frankrijk te vroeg.
"Hij is er klaar voor om weer met de groep mee te trainen", zei Bierhoff. "Maar het is uitgesloten dat hij de eerste wedstrijd meedoet. Leon is echter een ontzettend belangrijke speler en ik ben ervan overtuigd dat hij dit toernooi nog een heel belangrijke rol voor ons gaat spelen."
Bondscoach Joachim Löw bereidt zich met zijn spelers in Herzogenaurach, een stad op zo'n 2 uur rijden van München, voor op het EK. "We gaan hier hopelijk een lange en intensieve periode beleven", zei Bierhoff. Duitsland tegen Frankrijk is een duel tussen de wereldkampioenen van 2014 en 2018. "Ik denk dat het een heel tactische wedstrijd gaat worden. De duels met Frankrijk zijn altijd zeer interessant en spannend, ik verwacht hetzelfde voor deze openingswedstrijd."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
41 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
4 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
16 uur geleden