Duitsland start EK tegen Frankrijk zonder Goretzka
HERZOGENAURACH (ANP) - De Duitse voetbalploeg begint zonder Leon Goretzka aan het EK. De middenvelder van Bayern München kan na een spierblessure weliswaar de groepstraining hervatten, maar volgens directeur Oliver Bierhoff van de Duitse bond komt de openingswedstrijd van dinsdag in München tegen Frankrijk te vroeg.
"Hij is er klaar voor om weer met de groep mee te trainen", zei Bierhoff. "Maar het is uitgesloten dat hij de eerste wedstrijd meedoet. Leon is echter een ontzettend belangrijke speler en ik ben ervan overtuigd dat hij dit toernooi nog een heel belangrijke rol voor ons gaat spelen."
Bondscoach Joachim Löw bereidt zich met zijn spelers in Herzogenaurach, een stad op zo'n 2 uur rijden van München, voor op het EK. "We gaan hier hopelijk een lange en intensieve periode beleven", zei Bierhoff. Duitsland tegen Frankrijk is een duel tussen de wereldkampioenen van 2014 en 2018. "Ik denk dat het een heel tactische wedstrijd gaat worden. De duels met Frankrijk zijn altijd zeer interessant en spannend, ik verwacht hetzelfde voor deze openingswedstrijd."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
8 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
12 uur geleden