Duitsland staat aan begin corona-epidemie
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het nieuwe coronavirus is in Duitsland niet meer te traceren en het land staat daarom aan het begin van een epidemie. Dit zei de Duitse minister van Gezondheid Jens Spahn.
Ziekenhuizen en werkgevers moeten zich hierop voorbereiden, aldus de bewindsman. Spahn wijst erop dat de 'route' die het virus van patiënt naar de volgende besmette persoon maakt, niet meer in alle gevallen kan worden gevolgd.
De ketens van infecties zijn volgens Spahn los van elkaar komen te staan en dat is volgens hem een nieuwe ontwikkeling. De verspreiding van het coronavirus is zo niet meer goed te volgen. Dat roept volgens de minister vragen op over "de huidige strategie van bestrijding om het virus te isoleren en te stoppen".
Het virus is onlangs geconstateerd bij twee mensen in Noordrijn-Westfalen en drie in Baden-Württemberg. In Duitsland zijn sinds het virus in december in China opdook, zo'n twintig besmettingen geconstateerd.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - De verslavingszorg in kleine en middelgrote instellingen in Nederland is onder de maat, oordeelt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). "De meeste voldoen op belangrijke punten niet aan de normen. Zij volgen niet of maar beperkt de algemeen erkende behandelrichtlijnen, maar varen hun eigen koers."
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Inwoners van de IJmond lijden vaker aan luchtwegaandoeningen, hart- en vaatziekten en problemen met het maagdarmstelsel dan inwoners van andere gebieden. Gezondheidsinstituut Nivel leidt dat af uit patiëntendossiers van huisartsen. Het onderzoek bevestigt dat bepaalde gezondheidsproblemen vaker voorkomen, al leggen de onderzoekers geen oorzakelijke verbanden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond had "dolgraag" over corona gediscussieerd met RIVM-directeur Jaap van Dissel. "Of met wie dan ook van het OMT", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond blijft erbij dat veel van de coronamaatregelen "onzin" waren, omdat virologen zich vergisten in de manier waarop het virus zich verspreidde. In een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona haalde hij uit naar voormalig RIVM-baas Jaap van Dissel, die volgens hem in een eerder verhoor eveneens "onzin" verkondigde. De commissie wees hem erop dat Van Dissel zich daartegen niet kon verdedigen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Om tempo te houden in de coronavaccinaties, was het zaak de operatie zo eenvoudig mogelijk te maken. Grote groepen voorrang geven hielp daar niet bij. Dat zei Jaap van Delden, destijds als programmadirecteur bij het RIVM verantwoordelijk voor de vaccinaties, in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 dagen geleden