Duitsland sluit grenzen voor landen met veel coronamutaties
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gooit vanaf zaterdag de grenzen dicht voor personen uit landen waar veel coronamutaties zijn. Het gaat om Groot-Brittannië, Ierland, Portugal, Brazilië en Zuid-Afrika, op zondag gevolgd door de Zuid-Afrikaanse staatjes Lesotho en Eswatini. Die gaan allemaal gebukt onder besmettelijkere varianten van het oorspronkelijke coronavirus.
Het inreisverbod uit gebieden met een hoog risico geldt vooralsnog tot 17 februari. Alleen personen die in Duitsland wonen, mogen het land nog binnen. Duitsland vreest door de mutanten nieuwe ellende, net nu het enigszins de goede kant op gaat bij de aanpak van het oorspronkelijke coronavirus.
Verantwoordelijk minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken wilde het inreisverbod aanvankelijk Europees regelen, maar de regering in Berlijn verwacht op korte termijn geen stappen uit Brussel. Daarnaast sluiten steeds meer landen al hun grenzen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
8 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
11 uur geleden