Duitsland sluit grenzen voor landen met veel coronamutaties
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gooit vanaf zaterdag de grenzen dicht voor personen uit landen waar veel coronamutaties zijn. Het gaat om Groot-Brittannië, Ierland, Portugal, Brazilië en Zuid-Afrika, op zondag gevolgd door de Zuid-Afrikaanse staatjes Lesotho en Eswatini. Die gaan allemaal gebukt onder besmettelijkere varianten van het oorspronkelijke coronavirus.
Het inreisverbod uit gebieden met een hoog risico geldt vooralsnog tot 17 februari. Alleen personen die in Duitsland wonen, mogen het land nog binnen. Duitsland vreest door de mutanten nieuwe ellende, net nu het enigszins de goede kant op gaat bij de aanpak van het oorspronkelijke coronavirus.
Verantwoordelijk minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken wilde het inreisverbod aanvankelijk Europees regelen, maar de regering in Berlijn verwacht op korte termijn geen stappen uit Brussel. Daarnaast sluiten steeds meer landen al hun grenzen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
10 uur geleden