Duitsland sluit grenzen met Tsjechië en Tirol
MÜNCHEN (ANP) - Om de opmars van besmettelijkere coronamutaties te stoppen, gaat Duitsland de grenzen met Tsjechië en het Oostenrijkse Tirol dichtgooien. Het nog toegestane grensverkeer voor pendelaars zal nog intensiever worden gecontroleerd, melden Duitse media. Volgens de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Horst Seehofer, is het de bedoeling dat de maatregel dit weekend van kracht wordt.
In Tsjechië en Tirol worden steeds meer infecties met coronavarianten geconstateerd. De Oostenrijkse regering zag zich al genoodzaakt Tirol af te grendelen van de rest van het land. Je mag alleen nog weg met een bewijs van een negatieve test. De Tsjechische regering in Praag besloot om enkele regio's die aan Duitsland grenzen op slot te doen. De inwoners mogen hun streek niet verlaten. Er mag ook vrijwel niemand meer naar binnen.
Duitsland kondigde bijna twee weken al een inreisverbod af om gevaarlijkere coronavarianten tegen te houden, maar toen nog niet voor grensgebieden. Sinds eind januari zijn personen uit Groot-Brittannië, Ierland, Portugal, Brazilië en Zuid-Afrika en de Zuid-Afrikaanse staatjes Lesotho en Eswatini (voorheen Swaziland) niet meer welkom, behalve personen die in Duitsland wonen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
1 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
8 uur geledenTIVAT (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen staat open voor een "dynamischer" toetredingsproces voor landen die lid willen worden van de Europese Unie. Ze zei na de top van de EU en de Westelijke Balkan dat de wens is om hervormingen van toekomstige leden te belonen met "echte integratie" in de EU.
9 uur geleden