Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland sluit grenzen met Tsjechië en Tirol

Duitsland sluit grenzen met Tsjechië en Tirol

MÜNCHEN (ANP) - Om de opmars van besmettelijkere coronamutaties te stoppen, gaat Duitsland de grenzen met Tsjechië en het Oostenrijkse Tirol dichtgooien. Het nog toegestane grensverkeer voor pendelaars zal nog intensiever worden gecontroleerd, melden Duitse media. Volgens de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Horst Seehofer, is het de bedoeling dat de maatregel dit weekend van kracht wordt.

In Tsjechië en Tirol worden steeds meer infecties met coronavarianten geconstateerd. De Oostenrijkse regering zag zich al genoodzaakt Tirol af te grendelen van de rest van het land. Je mag alleen nog weg met een bewijs van een negatieve test. De Tsjechische regering in Praag besloot om enkele regio's die aan Duitsland grenzen op slot te doen. De inwoners mogen hun streek niet verlaten. Er mag ook vrijwel niemand meer naar binnen.

Duitsland kondigde bijna twee weken al een inreisverbod af om gevaarlijkere coronavarianten tegen te houden, maar toen nog niet voor grensgebieden. Sinds eind januari zijn personen uit Groot-Brittannië, Ierland, Portugal, Brazilië en Zuid-Afrika en de Zuid-Afrikaanse staatjes Lesotho en Eswatini (voorheen Swaziland) niet meer welkom, behalve personen die in Duitsland wonen.

Meer uit Buitenland

WMO: opwarming raakt Afrika hard, ook gletsjers bijna verdwenen

ADDIS ABEBA (ANP) - Zeker 13 miljoen mensen in Afrika zijn vorig jaar getroffen door ernstige gevolgen van klimaatverandering, zoals overstromingen en droogte. Volgens de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de VN zijn daardoor in totaal meer dan 3000 mensen omgekomen. Door de voortschrijdende opwarming heeft het continent ook nauwelijks nog gletsjers over, meldt de WMO donderdag in een jaarlijks rapport.

30 minuten geleden
Engels district kiest parlementslid met mogelijk grote gevolgen

MANCHESTER (ANP) - Een Engels kiesdistrict tussen Manchester en Liverpool kiest donderdag een nieuw parlementslid. De stembureaus zijn open en blijven dat tot 23.00 uur onze tijd. De tussentijdse verkiezing wordt met belangstelling gevolgd vanwege de deelname van Labour-veteraan en burgemeester van Manchester Andy Burnham.

47 minuten geleden
Nederland vult gaten in Europese verdediging door afzeggingen VS

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft toegezegd een deel van de gaten in de Europese verdediging te dichten die vallen doordat de Verenigde Staten eerder beloofde hulptroepen hebben ingetrokken. Defensieminister Dilan Yeşilgöz wil niet zeggen of het bijvoorbeeld om vliegtuigen of marineschepen gaat, maar "we zullen alles doen wat van ons gevraagd wordt".

56 minuten geleden
VS blij dat veel lidstaten NAVO-bijdrage opschroeven

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt blij te zijn dat veel NAVO-lidstaten hun bijdrage aan het militaire bondgenootschap hebben opgeschroefd. Dat zegt hij in Brussel, waar de defensieministers van lidstaten bijeen zijn voor een NAVO-top.

1 uur geleden
Rutte: schrappen hulptroepen VS geldt onmiddellijk

BRUSSEL (ANP) - De vermindering van de Amerikaanse hulptroepen voor Europa is "onmiddellijk" ingegaan, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Het is dus zaak dat Europa nu deze taken gaat overnemen. Maar als Europa daadwerkelijk zou worden aangevallen, zullen de Verenigde Staten nog altijd alles in het werk stellen om te helpen, verzekert Rutte.

1 uur geleden
HRW: overheid VS terroriseerde gemeenschappen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De inzet van de Amerikaanse immigratiediensten in de staat Minnesota begin dit jaar heeft daar een mensenrechtencrisis veroorzaakt, meldt Human Rights Watch (HRW) na onderzoek. Volgens de mensenrechtenorganisatie terroriseerden duizenden federale agenten inwoners van met name Minneapolis en Saint Paul, met langdurige gevolgen.

2 uur geleden
Schepen varen Iraanse havens uit na opheffing blokkade

TEHERAN (ANP) - Het Iraanse internationale scheepsverkeer komt langzaam op gang. Volgens de staatstelevisie hebben sinds de overeenkomst tussen Iran en de VS acht Iraanse schepen de territoriale wateren verlaten en zijn er drie juist teruggekeerd, meldt Al Jazeera. In de deal werd onder meer afgesproken dat de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens onmiddellijk werd opgeheven.

4 uur geleden