Duitsland schrijft regeringsvliegtuigen af na stranden minister
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland stopt zo snel mogelijk met vliegen met twee oude Airbus 340-overheidsvliegtuigen, zegt een woordvoerder van de Duitse luchtmacht. Die beslissing werd genomen nadat minister voor Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock vast kwam te zitten in Abu Dhabi door technische problemen met het vliegtuig.
Baerbock moest haar reis naar Australië en Nieuw-Zeeland op het laatste moment afzeggen, omdat het regeringstoestel herhaaldelijk problemen had. Het vliegtuig moest daardoor dinsdag kort na het opstijgen terugkeren naar Abu Dhabi, in de Verenigde Arabische Emiraten. Maandag liep de bemanning al tegen dezelfde problemen aan. "We hebben alles geprobeerd, maar helaas is het logistiek niet mogelijk om door te gaan met de reis," schreef Baerbock op X, het voormalige Twitter. "Dit is meer dan vervelend," voegde zij toe. De minister zou met een lijnvlucht weer terug willen naar Duitsland.
Door het stranden van de minister zullen de betreffende overheidsvliegtuigen de komende weken al uit de roulatie worden gehaald. Dit stond voor een van de toestellen al gepland voor september 2023, maar de andere had oorspronkelijk nog tot eind 2024 mee moeten gaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
15 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
21 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
49 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
1 uur geledenKABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
1 uur geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
2 uur geleden