Duitsland schrijft regeringsvliegtuigen af na stranden minister
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland stopt zo snel mogelijk met vliegen met twee oude Airbus 340-overheidsvliegtuigen, zegt een woordvoerder van de Duitse luchtmacht. Die beslissing werd genomen nadat minister voor Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock vast kwam te zitten in Abu Dhabi door technische problemen met het vliegtuig.
Baerbock moest haar reis naar Australië en Nieuw-Zeeland op het laatste moment afzeggen, omdat het regeringstoestel herhaaldelijk problemen had. Het vliegtuig moest daardoor dinsdag kort na het opstijgen terugkeren naar Abu Dhabi, in de Verenigde Arabische Emiraten. Maandag liep de bemanning al tegen dezelfde problemen aan. "We hebben alles geprobeerd, maar helaas is het logistiek niet mogelijk om door te gaan met de reis," schreef Baerbock op X, het voormalige Twitter. "Dit is meer dan vervelend," voegde zij toe. De minister zou met een lijnvlucht weer terug willen naar Duitsland.
Door het stranden van de minister zullen de betreffende overheidsvliegtuigen de komende weken al uit de roulatie worden gehaald. Dit stond voor een van de toestellen al gepland voor september 2023, maar de andere had oorspronkelijk nog tot eind 2024 mee moeten gaan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
6 uur geleden