Duitsland schrapt plannen om eigen zonnesector te steunen
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland heeft plannen om zijn eigen zonne-energiesector te subsidiëren opgeschort. Aanvankelijk zouden consumenten beloond worden als ze deze panelen kochten, maar dit gaat niet door omdat de regeringspartijen het niet eens werden over de uitvoering.
Duitse fabrikanten van zonnepanelen klagen al langer over een stortvloed van goedkope Chinese panelen. Daardoor hebben ze hun productie teruggeschroefd of helemaal stopgezet.
Afgelopen zomer stelde het Duitse ministerie van Economische Zaken voor om een flinke bonus in te voeren voor consumenten die in eigen land geproduceerde zonnepanelen op hun dak gebruiken. Het subsidieplan werd echter door de Duitse liberale partij FDP weggewuifd als een dure marktinterventie. Ook een aantal zonne-energieontwikkelaars, die sterk afhankelijk zijn van Chinese modules, verwierpen het plan, met het argument dat er chaos op de markt zou ontstaan.
"'Het is erg jammer dat het er nu niet van komt. Ook al is nog niet alles uitonderhandeld, de scepsis onder de coalitiepartners blijft helaas te groot", zegt staatssecretaris Michael Kellner bij het ministerie van Economische Zaken. Volgens hem geeft het ministerie niet op bij het zoeken naar manieren om de industrie te steunen. Daarbij zoekt het ministerie naar alternatieve financieringsmogelijkheden via de Europese Unie.
De Europese zonnepanelenindustrie heeft er bij de Europese Unie op aangedrongen om noodmaatregelen te nemen om te voorkomen dat lokale bedrijven hun deuren moeten sluiten onder de prijsdruk van Chinese fabrikanten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
21 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
22 uur geleden