Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland schrapt plannen om eigen zonnesector te steunen

Duitsland schrapt plannen om eigen zonnesector te steunen

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland heeft plannen om zijn eigen zonne-energiesector te subsidiëren opgeschort. Aanvankelijk zouden consumenten beloond worden als ze deze panelen kochten, maar dit gaat niet door omdat de regeringspartijen het niet eens werden over de uitvoering.

Duitse fabrikanten van zonnepanelen klagen al langer over een stortvloed van goedkope Chinese panelen. Daardoor hebben ze hun productie teruggeschroefd of helemaal stopgezet.

Afgelopen zomer stelde het Duitse ministerie van Economische Zaken voor om een flinke bonus in te voeren voor consumenten die in eigen land geproduceerde zonnepanelen op hun dak gebruiken. Het subsidieplan werd echter door de Duitse liberale partij FDP weggewuifd als een dure marktinterventie. Ook een aantal zonne-energieontwikkelaars, die sterk afhankelijk zijn van Chinese modules, verwierpen het plan, met het argument dat er chaos op de markt zou ontstaan.

"'Het is erg jammer dat het er nu niet van komt. Ook al is nog niet alles uitonderhandeld, de scepsis onder de coalitiepartners blijft helaas te groot", zegt staatssecretaris Michael Kellner bij het ministerie van Economische Zaken. Volgens hem geeft het ministerie niet op bij het zoeken naar manieren om de industrie te steunen. Daarbij zoekt het ministerie naar alternatieve financieringsmogelijkheden via de Europese Unie.

De Europese zonnepanelenindustrie heeft er bij de Europese Unie op aangedrongen om noodmaatregelen te nemen om te voorkomen dat lokale bedrijven hun deuren moeten sluiten onder de prijsdruk van Chinese fabrikanten.

Meer uit Financieel

Rusland bereid om gewenste hoeveelheid diesel aan VS te leveren

MOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.

28 minuten geleden
Tientallen vluchten vanaf Schiphol geschrapt door harde wind

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.

3 uur geleden
Trump kondigt Audi-fabriek in Georgia aan, 4500 banen gecreëerd

PERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.

4 uur geleden
Franse luxewinkels dichtgetimmerd om nieuwe protesten

PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.

1 dag geleden
Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

1 dag geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

1 dag geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

1 dag geleden