Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland schrapt leeuwendeel coronamaatregelen

Duitsland schrapt leeuwendeel coronamaatregelen

BERLIJN (ANP) - Het leeuwendeel van de coronamaatregelen in Duitsland komt te vervallen. Zo is een test of vaccinatie niet langer nodig om evenementen bij te wonen en kunnen ongevaccineerden zonder gedoe weer naar winkels en restaurants. Wel kunnen deelstaten nog bepalen of mondkapjes moeten worden gedragen in klinieken, verpleeghuizen of het openbaar vervoer.

In bijvoorbeeld Berlijn blijft een mondkapje nodig bij een bezoek aan de opera. Bij opleving van het virus kan een deelstaatparlement de mondkapjesplicht in bijvoorbeeld winkels weer invoeren.

De maatregelen zouden eigenlijk al op 20 maart worden geschrapt, maar uit vrees dat het te snel zou gaan werd in sommige delen van het land gekozen voor een overgangsperiode. De wetgeving die landelijke maatregelen mogelijk maakt is vervallen. Verplichte quarantaine na een besmetting wordt voor de meeste mensen geschrapt.

Veel Duitsers zijn er echter niet gerust op, mede omdat er afgelopen week meer dan 1,5 miljoen nieuwe besmettingen bijkwamen. Uit een recente peiling komt naar voren dat een ruime meerderheid van de bevolking zich zorgen maakt over het verdwijnen van de mondkapjesplicht en de 2G- en 3G-maatregelen.

Meer uit Buitenland

Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

32 minuten geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

4 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

5 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

6 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

7 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

7 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

7 uur geleden