Duitsland schaft mondkapjesplicht af in openbaar vervoer
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Vanaf 2 februari hoeven reizigers in het Duitse openbaar vervoer geen mondkapjes meer te dragen. De Duitse minister van Gezondheid Karl Lauterbach maakte bekend dat het nu mogelijk is die coronamaatregel op te heffen, omdat "de besmettingssituatie is gestabiliseerd" en de situatie in de ziekenhuizen beheersbaar is.
De beslissing geldt voor treinen en bussen die lange afstanden afleggen. Voor de rest van het openbaar vervoer moet de beslissing door de deelstaten zelf worden genomen, maar de meeste staten zijn ook van plan om de mondkapjes niet meer verplicht te stellen. Lauterbach riep mensen wel op om de beschermende maskers te blijven dragen "op basis van persoonlijke verantwoordelijkheid".
Duitsland is een van de weinige grote landen in Europa die nog vasthielden aan de maatregel in het openbaar vervoer. Alleen in Spanje zijn de mondkapjes nog verplicht voor openbaar vervoer op lange afstand. In Nederland hoeven reizigers de maskers niet meer te dragen sinds maart 2022.
Griepvirus
Juist deze week riep Hans Kluge, de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in Europa, landen op om het dragen van mondkapjes in het openbaar vervoer weer te bevorderen. Vanwege de snel oplopende besmettingen in China en de verspreiding van het griepvirus zou dat een voorzorgsmaatregel kunnen zijn.
Na 2 februari zijn de mondkapjes in Duitsland alleen nog verplicht in verpleeghuizen, gezondheidsklinieken en andere medische faciliteiten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
2 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
8 uur geleden