Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland: schade Nord Stream kan onherstelbaar worden

Duitsland: schade Nord Stream kan onherstelbaar worden

BERLIJN (ANP) - De Duitse veiligheidsdiensten denken dat de schade aan de gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2 in de Oostzee onherstelbaar kan worden als de lekken niet snel worden gedicht. Dat meldde de krant Tagesspiegel. Door de lekken komen namelijk grote hoeveelheden zout zeewater in de pijpleidingen waardoor corrosie ontstaat.

Nord Stream 1 en 2 hebben samen vier leidingen. Daarvan zijn er drie aan het lekken, twee van Nord Stream 1 en een van Nord Stream 2. Duitsland heeft een oorlogsschip gestuurd naar het gebied waar de lekken zijn ontstaan. Vermoed wordt dat sabotage is gepleegd, want er zouden ontploffingen zijn geweest bij de pijplijnen.

De Zweedse kustwacht liet weten dat het gas dat ontsnapt door de lekken niet afgevangen kan worden. De kustwacht kon niet zeggen hoeveel gas tot dusver is ontsnapt. Er is een veiligheidszone rond de gaslekken zodat de scheepvaart niet in gevaar komt.

Meer uit Financieel

Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

1 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

1 uur geleden
Studie: minder vacatures in militaire drone-industrie in Europa

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.

1 uur geleden
Handelsblatt: Google gaat recordbedrag investeren in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.

2 uur geleden
Besparingsmaatregelen KLM leiden nog niet tot herstel

AMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.

2 uur geleden
Bouwer BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen in Nederland dan vorig jaar. De bouwer denkt dat de vraag naar onder meer woningen "robuust" zal blijven, hoewel de onzekerheid door de stikstofproblemen aanhoudt. Dit meldt BAM in een handelsbericht over de eerste drie kwartalen van 2025.

2 uur geleden
ArcelorMittal optimistisch over 2026 door Europese maatregelen

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal is optimistisch over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Ook denkt de grote staalproducent te profiteren van recente overnames en investeringen.

2 uur geleden