Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland rouwt weer om overleden aanvaller uit WK-elftal 1974

Duitsland rouwt weer om overleden aanvaller uit WK-elftal 1974

FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalclub Eintracht Frankfurt rouwt om de dood van Jürgen Grabowski. De oud-voetballer, die met West-Duitsland in 1972 de Europese titel won en twee jaar later ook het WK in eigen land, overleed op 77-jarige leeftijd. Grabowski speelde zijn hele carrière voor Frankfurt.

"Jürgen was misschien wel de meeste perfecte Frankfurt-speler ooit", zegt Axel Hellmann namens het bestuur. "Hij gaf de club een grensoverschrijdende identiteit." De aanvaller won met Frankfurt twee keer de Duitse beker, in 1974 en 1975, en de UEFA Cup in 1980. Grabowski speelde in totaal 555 wedstrijden voor Frankfurt, waarin hij 151 doelpunten maakte. In 44 interlands voor de Duitsers was hij vijf keer trefzeker.

Grabowski behoorde al tot de nationale selectie op het WK van 1966. West-Duitsland verloor in de finale na verlenging met 4-2 van gastland Engeland. Acht jaar later wonnen de West-Duitsers het WK in eigen land, door Nederland in de eindstrijd met 2-1 te verslaan. Grabowski vormde toen de voorhoede met Bernd Hölzenbein en Gerd Müller, de spits die vorig jaar overleed.

De oud-speler was tot voor kort een trouwe bezoeker van de wedstrijden van Frankfurt. Zo vierde hij in 2018 in Berlijn de winst van de DFB-Pokal mee. Vanwege een nierziekte moest hij de afgelopen jaren vaak gedialyseerd worden.

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

2 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

8 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

17 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

20 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

20 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

21 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

22 uur geleden