Duitsland rouwt weer om overleden aanvaller uit WK-elftal 1974
FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalclub Eintracht Frankfurt rouwt om de dood van Jürgen Grabowski. De oud-voetballer, die met West-Duitsland in 1972 de Europese titel won en twee jaar later ook het WK in eigen land, overleed op 77-jarige leeftijd. Grabowski speelde zijn hele carrière voor Frankfurt.
"Jürgen was misschien wel de meeste perfecte Frankfurt-speler ooit", zegt Axel Hellmann namens het bestuur. "Hij gaf de club een grensoverschrijdende identiteit." De aanvaller won met Frankfurt twee keer de Duitse beker, in 1974 en 1975, en de UEFA Cup in 1980. Grabowski speelde in totaal 555 wedstrijden voor Frankfurt, waarin hij 151 doelpunten maakte. In 44 interlands voor de Duitsers was hij vijf keer trefzeker.
Grabowski behoorde al tot de nationale selectie op het WK van 1966. West-Duitsland verloor in de finale na verlenging met 4-2 van gastland Engeland. Acht jaar later wonnen de West-Duitsers het WK in eigen land, door Nederland in de eindstrijd met 2-1 te verslaan. Grabowski vormde toen de voorhoede met Bernd Hölzenbein en Gerd Müller, de spits die vorig jaar overleed.
De oud-speler was tot voor kort een trouwe bezoeker van de wedstrijden van Frankfurt. Zo vierde hij in 2018 in Berlijn de winst van de DFB-Pokal mee. Vanwege een nierziekte moest hij de afgelopen jaren vaak gedialyseerd worden.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
41 minuten geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
5 uur geleden