Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland rouwt weer om overleden aanvaller uit WK-elftal 1974

Duitsland rouwt weer om overleden aanvaller uit WK-elftal 1974

FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalclub Eintracht Frankfurt rouwt om de dood van Jürgen Grabowski. De oud-voetballer, die met West-Duitsland in 1972 de Europese titel won en twee jaar later ook het WK in eigen land, overleed op 77-jarige leeftijd. Grabowski speelde zijn hele carrière voor Frankfurt.

"Jürgen was misschien wel de meeste perfecte Frankfurt-speler ooit", zegt Axel Hellmann namens het bestuur. "Hij gaf de club een grensoverschrijdende identiteit." De aanvaller won met Frankfurt twee keer de Duitse beker, in 1974 en 1975, en de UEFA Cup in 1980. Grabowski speelde in totaal 555 wedstrijden voor Frankfurt, waarin hij 151 doelpunten maakte. In 44 interlands voor de Duitsers was hij vijf keer trefzeker.

Grabowski behoorde al tot de nationale selectie op het WK van 1966. West-Duitsland verloor in de finale na verlenging met 4-2 van gastland Engeland. Acht jaar later wonnen de West-Duitsers het WK in eigen land, door Nederland in de eindstrijd met 2-1 te verslaan. Grabowski vormde toen de voorhoede met Bernd Hölzenbein en Gerd Müller, de spits die vorig jaar overleed.

De oud-speler was tot voor kort een trouwe bezoeker van de wedstrijden van Frankfurt. Zo vierde hij in 2018 in Berlijn de winst van de DFB-Pokal mee. Vanwege een nierziekte moest hij de afgelopen jaren vaak gedialyseerd worden.

Meer uit Voetbal

KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

23 minuten geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

24 minuten geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

1 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

3 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

3 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

3 uur geleden
Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

6 uur geleden