Duitsland rouwt weer om overleden aanvaller uit WK-elftal 1974
FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalclub Eintracht Frankfurt rouwt om de dood van Jürgen Grabowski. De oud-voetballer, die met West-Duitsland in 1972 de Europese titel won en twee jaar later ook het WK in eigen land, overleed op 77-jarige leeftijd. Grabowski speelde zijn hele carrière voor Frankfurt.
"Jürgen was misschien wel de meeste perfecte Frankfurt-speler ooit", zegt Axel Hellmann namens het bestuur. "Hij gaf de club een grensoverschrijdende identiteit." De aanvaller won met Frankfurt twee keer de Duitse beker, in 1974 en 1975, en de UEFA Cup in 1980. Grabowski speelde in totaal 555 wedstrijden voor Frankfurt, waarin hij 151 doelpunten maakte. In 44 interlands voor de Duitsers was hij vijf keer trefzeker.
Grabowski behoorde al tot de nationale selectie op het WK van 1966. West-Duitsland verloor in de finale na verlenging met 4-2 van gastland Engeland. Acht jaar later wonnen de West-Duitsers het WK in eigen land, door Nederland in de eindstrijd met 2-1 te verslaan. Grabowski vormde toen de voorhoede met Bernd Hölzenbein en Gerd Müller, de spits die vorig jaar overleed.
De oud-speler was tot voor kort een trouwe bezoeker van de wedstrijden van Frankfurt. Zo vierde hij in 2018 in Berlijn de winst van de DFB-Pokal mee. Vanwege een nierziekte moest hij de afgelopen jaren vaak gedialyseerd worden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
18 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
23 uur geleden