Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland rouwt om dood van oud-topvoetballer Müller

Duitsland rouwt om dood van oud-topvoetballer Müller

MÜNCHEN (ANP) - Oud-voetballer Gerd Müller is zondag op 75-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Bayern München, de club waarvoor hij zeer succesvol was.

Müller maakte 566 doelpunten in 607 wedstrijden voor Bayern München. Hij werd na zijn debuut voor de club uit Beieren in 1964 zeven keer topscorer van de Bundesliga. De aanvaller was ook zeer succesvol voor de nationale ploeg van Duitsland. In 62 interlands trof hij maar liefst 68 keer doel. Müller verdiende de bijnaam "Der Bomber" met al zijn doelpunten.

Müller werd in 1974 wereldkampioen met het toenmalige West-Duitsland. Hij maakte in de finale tegen het Nederlands elftal het winnende doelpunt (2-1). Twee jaar eerder werd hij Europees kampioen met de nationale ploeg

Recordaantal doelpunten

Müller won driemaal de Europa Cup 1 en eenmaal de Europa Cup 2 met Bayern München. De spits veroverde vier landstitels met zijn favoriete club. Hij leed al geruime tijd aan dementie. Müller laat een vrouw en dochter achter.

Müller maakte in het seizoen 1971/1972 een recordaantal van 40 doelpunten in de Bundesliga. Dat record sneuvelde pas het afgelopen voetbaljaar toen Robert Lewandowski met 41 doelpunten topscorer van Duitsland werd.

Amerikaans avontuur

Müller verliet Bayern München in 1979 en vertrok naar de Verenigde Staten. Daar ging hij voor Fort Lauderdale Strikers voetballen, onder meer met George Best. Na zijn loopbaan runde hij nog even een restaurant in Amerika, zonder al te veel succes. Hij rekende af met een alcoholprobleem en keerde terug naar Bayern München waar hij met talenten aan de slag ging.

Müller kreeg in 2015 te horen dat hij aan de ziekte van Alzheimer leed.

Meer uit Sport

De Jong 'heel blij en opgelucht' na vijfsetter op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.

7 uur geleden
Fransman Rinderknech verrast Zverev in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.

7 uur geleden
Tennisster Rus strandt in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.

9 uur geleden
Debutant De Jong na vijfsetter naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.

9 uur geleden
Van de Zandschulp blij met 'solide wedstrijd' na zege Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

9 uur geleden
Van de Zandschulp via Arnaldi naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.

12 uur geleden
Eenkhoorn mee met kopman Evenepoel in Tourploeg Soudal Quick-Step

LILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.

13 uur geleden