Duitsland rolt Italië op, ruime zege Hongarije op Engeland
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Duitsland heeft na drie gelijke spelen in de Nations League eindelijk gewonnen. In eigen huis werd Italië dinsdag met maar liefst 5-1 verslagen. Hongarije won op bezoek bij Engeland met 4-0 en is daarmee de nieuwe koploper in de groep.
De score werd al in de tiende minuut geopend door Joshua Kimmich, die vrij door kon lopen door het centrum van de verdediging en een voorzet vanaf links simpel binnen kon schieten. Vlak voor rust kreeg Duitsland een penalty na een overtreding van Alessandro Bastoni op Jonas Hofmann. Ilkay Gündogan benutte de strafschop feilloos (2-0).
Na rust werden de supporters in het Borussia-Park in Mönchengladbach getrakteerd op een waar doelpuntenfestijn. In de 51e minuut maakte Thomas Müller er 3-0 van door een afvallende bal hard binnen te volleren. Het was bovendien zijn 44e goal in het shirt van Duitsland, waardoor hij Uwe Seeler op de zevende plaats voorbijging op de Duitse topscorerslijst aller tijden.
In een tijdsbestek van tien minuten vielen vervolgens drie goals. Timo Werner gleed in de 68e minuut eerst de 4-0 binnen en profiteerde een minuut later van een fout van Italië-doelman Gianluigi Donnarumma die de bal zomaar inleverde bij Serge Gnabry. In de 78e minuut deed Italië iets terug via Wilfried Gnonto, die uit een rebound van Federico Dimarco scoorde. De aanvaller van 18 jaar en 222 dagen werd daarmee de jongste doelpuntenmaker ooit in het shirt van de 'Azzuri'. In blessuretijd maakte Bastoni er uit een corner nog 5-2 van.
In dezelfde poule won Hongarije opnieuw van Engeland. Op Wembley waren de Hongaren deze keer net te sterk. Voor eigen publiek won Hongarije eerder al met 1-0 door een goal van Dominik Szoboszlai. Dinsdag werden de goals gemaakt door Roland Sallai (tweemaal), Zsolt Nagy en Daniel Gazdag. Het was bovendien de grootste thuisnederlaag van Engeland sinds 1928, toen 'The Three Lions' met 5-1 van Schotland verloren.
Bij aanvang van de wedstrijd stond Duitsland derde. Door de zege ging het Italië voorbij en is het de nieuwe nummer twee in poule 3 van de A-divisie. Hongarije voert de groep aan met een punt meer dan Duitsland. Engeland blijft steken op twee punten.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
29 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
36 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
8 uur geleden