Duitsland rolt Italië op, ruime zege Hongarije op Engeland
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Duitsland heeft na drie gelijke spelen in de Nations League eindelijk gewonnen. In eigen huis werd Italië dinsdag met maar liefst 5-1 verslagen. Hongarije won op bezoek bij Engeland met 4-0 en is daarmee de nieuwe koploper in de groep.
De score werd al in de tiende minuut geopend door Joshua Kimmich, die vrij door kon lopen door het centrum van de verdediging en een voorzet vanaf links simpel binnen kon schieten. Vlak voor rust kreeg Duitsland een penalty na een overtreding van Alessandro Bastoni op Jonas Hofmann. Ilkay Gündogan benutte de strafschop feilloos (2-0).
Na rust werden de supporters in het Borussia-Park in Mönchengladbach getrakteerd op een waar doelpuntenfestijn. In de 51e minuut maakte Thomas Müller er 3-0 van door een afvallende bal hard binnen te volleren. Het was bovendien zijn 44e goal in het shirt van Duitsland, waardoor hij Uwe Seeler op de zevende plaats voorbijging op de Duitse topscorerslijst aller tijden.
In een tijdsbestek van tien minuten vielen vervolgens drie goals. Timo Werner gleed in de 68e minuut eerst de 4-0 binnen en profiteerde een minuut later van een fout van Italië-doelman Gianluigi Donnarumma die de bal zomaar inleverde bij Serge Gnabry. In de 78e minuut deed Italië iets terug via Wilfried Gnonto, die uit een rebound van Federico Dimarco scoorde. De aanvaller van 18 jaar en 222 dagen werd daarmee de jongste doelpuntenmaker ooit in het shirt van de 'Azzuri'. In blessuretijd maakte Bastoni er uit een corner nog 5-2 van.
In dezelfde poule won Hongarije opnieuw van Engeland. Op Wembley waren de Hongaren deze keer net te sterk. Voor eigen publiek won Hongarije eerder al met 1-0 door een goal van Dominik Szoboszlai. Dinsdag werden de goals gemaakt door Roland Sallai (tweemaal), Zsolt Nagy en Daniel Gazdag. Het was bovendien de grootste thuisnederlaag van Engeland sinds 1928, toen 'The Three Lions' met 5-1 van Schotland verloren.
Bij aanvang van de wedstrijd stond Duitsland derde. Door de zege ging het Italië voorbij en is het de nieuwe nummer twee in poule 3 van de A-divisie. Hongarije voert de groep aan met een punt meer dan Duitsland. Engeland blijft steken op twee punten.
Meer uit Voetbal
PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
16 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
17 uur geleden