Duitsland rolt Italië op, ruime zege Hongarije op Engeland
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Duitsland heeft na drie gelijke spelen in de Nations League eindelijk gewonnen. In eigen huis werd Italië dinsdag met maar liefst 5-1 verslagen. Hongarije won op bezoek bij Engeland met 4-0 en is daarmee de nieuwe koploper in de groep.
De score werd al in de tiende minuut geopend door Joshua Kimmich, die vrij door kon lopen door het centrum van de verdediging en een voorzet vanaf links simpel binnen kon schieten. Vlak voor rust kreeg Duitsland een penalty na een overtreding van Alessandro Bastoni op Jonas Hofmann. Ilkay Gündogan benutte de strafschop feilloos (2-0).
Na rust werden de supporters in het Borussia-Park in Mönchengladbach getrakteerd op een waar doelpuntenfestijn. In de 51e minuut maakte Thomas Müller er 3-0 van door een afvallende bal hard binnen te volleren. Het was bovendien zijn 44e goal in het shirt van Duitsland, waardoor hij Uwe Seeler op de zevende plaats voorbijging op de Duitse topscorerslijst aller tijden.
In een tijdsbestek van tien minuten vielen vervolgens drie goals. Timo Werner gleed in de 68e minuut eerst de 4-0 binnen en profiteerde een minuut later van een fout van Italië-doelman Gianluigi Donnarumma die de bal zomaar inleverde bij Serge Gnabry. In de 78e minuut deed Italië iets terug via Wilfried Gnonto, die uit een rebound van Federico Dimarco scoorde. De aanvaller van 18 jaar en 222 dagen werd daarmee de jongste doelpuntenmaker ooit in het shirt van de 'Azzuri'. In blessuretijd maakte Bastoni er uit een corner nog 5-2 van.
In dezelfde poule won Hongarije opnieuw van Engeland. Op Wembley waren de Hongaren deze keer net te sterk. Voor eigen publiek won Hongarije eerder al met 1-0 door een goal van Dominik Szoboszlai. Dinsdag werden de goals gemaakt door Roland Sallai (tweemaal), Zsolt Nagy en Daniel Gazdag. Het was bovendien de grootste thuisnederlaag van Engeland sinds 1928, toen 'The Three Lions' met 5-1 van Schotland verloren.
Bij aanvang van de wedstrijd stond Duitsland derde. Door de zege ging het Italië voorbij en is het de nieuwe nummer twee in poule 3 van de A-divisie. Hongarije voert de groep aan met een punt meer dan Duitsland. Engeland blijft steken op twee punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
9 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
10 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
10 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
14 uur geleden