Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland rolt Italië op, ruime zege Hongarije op Engeland

Duitsland rolt Italië op, ruime zege Hongarije op Engeland

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Duitsland heeft na drie gelijke spelen in de Nations League eindelijk gewonnen. In eigen huis werd Italië dinsdag met maar liefst 5-1 verslagen. Hongarije won op bezoek bij Engeland met 4-0 en is daarmee de nieuwe koploper in de groep.

De score werd al in de tiende minuut geopend door Joshua Kimmich, die vrij door kon lopen door het centrum van de verdediging en een voorzet vanaf links simpel binnen kon schieten. Vlak voor rust kreeg Duitsland een penalty na een overtreding van Alessandro Bastoni op Jonas Hofmann. Ilkay Gündogan benutte de strafschop feilloos (2-0).

Na rust werden de supporters in het Borussia-Park in Mönchengladbach getrakteerd op een waar doelpuntenfestijn. In de 51e minuut maakte Thomas Müller er 3-0 van door een afvallende bal hard binnen te volleren. Het was bovendien zijn 44e goal in het shirt van Duitsland, waardoor hij Uwe Seeler op de zevende plaats voorbijging op de Duitse topscorerslijst aller tijden.

In een tijdsbestek van tien minuten vielen vervolgens drie goals. Timo Werner gleed in de 68e minuut eerst de 4-0 binnen en profiteerde een minuut later van een fout van Italië-doelman Gianluigi Donnarumma die de bal zomaar inleverde bij Serge Gnabry. In de 78e minuut deed Italië iets terug via Wilfried Gnonto, die uit een rebound van Federico Dimarco scoorde. De aanvaller van 18 jaar en 222 dagen werd daarmee de jongste doelpuntenmaker ooit in het shirt van de 'Azzuri'. In blessuretijd maakte Bastoni er uit een corner nog 5-2 van.

In dezelfde poule won Hongarije opnieuw van Engeland. Op Wembley waren de Hongaren deze keer net te sterk. Voor eigen publiek won Hongarije eerder al met 1-0 door een goal van Dominik Szoboszlai. Dinsdag werden de goals gemaakt door Roland Sallai (tweemaal), Zsolt Nagy en Daniel Gazdag. Het was bovendien de grootste thuisnederlaag van Engeland sinds 1928, toen 'The Three Lions' met 5-1 van Schotland verloren.

Bij aanvang van de wedstrijd stond Duitsland derde. Door de zege ging het Italië voorbij en is het de nieuwe nummer twee in poule 3 van de A-divisie. Hongarije voert de groep aan met een punt meer dan Duitsland. Engeland blijft steken op twee punten.

Meer uit Voetbal

Recordhouder Milner beëindigt voetbalcarrière na 24 seizoenen

BRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.

1 uur geleden
Doelman Ochoa gaat op voor zesde WK voetbal met Mexico

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.

2 uur geleden
Ontslagen Slot neemt in open brief afscheid van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.

5 uur geleden
Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

15 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

15 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

16 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

18 uur geleden