
Duitsland roept burgers op mee te gaan met Franse evacuatievlucht
NIAMEY (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering adviseert alle Duitsers in Niamey, de hoofdstad van Niger, om mee te gaan op de Franse evacuatievluchten uit het land. De Franse regering neemt niet alleen honderden eigen burgers mee, maar heeft ook aangeboden andere Europese onderdanen te evacueren vanwege de staatsgreep vorige week in Niger.
De eerste evacuaties met Franse vliegtuigen zijn dinsdagmiddag. Zowel de Duitse als de Belgische regering laat weten dat zij het aanbod van de Fransen heeft gekregen om burgers mee terug te nemen naar Europa.
Volgens de Duitse regering zijn er minder dan honderd Duitsers in het Afrikaanse land. De Belgische regering zegt weet te hebben van 110 Belgen in Niger.
Spaanse evacués
Spanje bereidt zich voor op de evacuatie van meer dan 70 landgenoten. De regering wilde niet zeggen of Spanje een eigen vliegtuig stuurt of dat de Spanjaarden ook meevliegen met de Fransen. Naast Frankrijk stuurt ook Italië een eigen repatriëringsvlucht.
Het is niet direct duidelijk of er ook Nederlanders met de Franse evacuatievluchten mee zullen gaan. De Nederlandse ambassade in Niamey heeft contact met zo'n 25 Nederlanders die in Niger zijn. Nederlanders in het land worden opgeroepen binnen te blijven.
Aanval op Franse ambassade
De evacuaties beginnen nadat een groep betogers zondag de Franse ambassade in de Nigerese Hoofdstad had aangevallen. De groep achter de staatsgreep beschuldigt Frankrijk ervan gewapend te willen ingrijpen in Niger. Het land was jarenlang een Franse kolonie en is sinds 1960 onafhankelijk.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen dat de Russische aanvallen op het land doorgaan na een oproep tot een staakt-het-vuren. Oekraïne en bondgenoten hadden een bestand van minstens dertig dagen vanaf maandag voorgesteld, maar Rusland stemde niet in.
2 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft beloofd dat de migratie tijdens zijn regeerperiode gaat afnemen. Er komen strengere taaleisen voor migranten, strengere handhaving en het gaat langer duren om een permanente verblijfsstatus te krijgen.
27 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas laat de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander deze maandag vrij. Dat maakte een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas bekend.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Turkse regeringspartij AK verwelkomt het besluit van de Koerdische groepering PKK om te ontbinden. Een woordvoerder spreekt van een belangrijke stap richting een "terreurvrij Turkije".
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft besloten zichzelf op te heffen. Dat meldt persbureau ANF, dat banden met de groepering heeft. PKK-leider Abdullah Öcalan had eerder opgeroepen tot het ontbinden van de organisatie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De vrijlating van de Israëlisch-Amerikaanse gijzelaar Edan Alexander door Hamas zal niet leiden tot een wapenstilstand of vrijlating van Palestijnse gevangenen. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat zijn land alleen zal zorgen voor veilige omstandigheden rond de vrijlating.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Afgelopen nacht waren er geen incidenten aan de grens tussen India en Pakistan. Het Indiase leger meldt maandag "de eerste kalme nacht in lange tijd", na de invoering van een staakt-het-vuren afgelopen zaterdag. "De nacht bleef grotendeels rustig in Kasjmir en andere gebieden langs de internationale grens", aldus het Indiase leger.
4 uur geleden