Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland roept burgers op mee te gaan met Franse evacuatievlucht

Duitsland roept burgers op mee te gaan met Franse evacuatievlucht

NIAMEY (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering adviseert alle Duitsers in Niamey, de hoofdstad van Niger, om mee te gaan op de Franse evacuatievluchten uit het land. De Franse regering neemt niet alleen honderden eigen burgers mee, maar heeft ook aangeboden andere Europese onderdanen te evacueren vanwege de staatsgreep vorige week in Niger.

De eerste evacuaties met Franse vliegtuigen zijn dinsdagmiddag. Zowel de Duitse als de Belgische regering laat weten dat zij het aanbod van de Fransen heeft gekregen om burgers mee terug te nemen naar Europa.

Volgens de Duitse regering zijn er minder dan honderd Duitsers in het Afrikaanse land. De Belgische regering zegt weet te hebben van 110 Belgen in Niger.

Spaanse evacués

Spanje bereidt zich voor op de evacuatie van meer dan 70 landgenoten. De regering wilde niet zeggen of Spanje een eigen vliegtuig stuurt of dat de Spanjaarden ook meevliegen met de Fransen. Naast Frankrijk stuurt ook Italië een eigen repatriëringsvlucht.

Het is niet direct duidelijk of er ook Nederlanders met de Franse evacuatievluchten mee zullen gaan. De Nederlandse ambassade in Niamey heeft contact met zo'n 25 Nederlanders die in Niger zijn. Nederlanders in het land worden opgeroepen binnen te blijven.

Aanval op Franse ambassade

De evacuaties beginnen nadat een groep betogers zondag de Franse ambassade in de Nigerese Hoofdstad had aangevallen. De groep achter de staatsgreep beschuldigt Frankrijk ervan gewapend te willen ingrijpen in Niger. Het land was jarenlang een Franse kolonie en is sinds 1960 onafhankelijk.

Meer uit Buitenland

Dalai Lama hoopt 130 jaar oud te worden

DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.

1 uur geleden
Zwemmen in Seine mag opnieuw na verbod van meer dan een eeuw

PARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.

3 uur geleden
Arrestatiebevel tegen Bosnisch-Servische leider Dodik ingetrokken

SARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.

3 uur geleden
Dodental na stortvloed in Texas loopt op

AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Trump tekent grote uitgavenwet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.

9 uur geleden
Doden en vermisten bij overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.

11 uur geleden
Hamas zegt 'onmiddellijk' te willen onderhandelen over bestand

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.

12 uur geleden