Duitsland registreert ruim kwart miljoen Oekraïense vluchtelingen
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - In Duitsland zijn sinds de Russische invasie in Oekraïne een maand geleden ruim een kwart miljoen vluchtelingen geregistreerd, meldt de politie vrijdag. Tot nu toe hebben zich zeker 253.157 Oekraïense vluchtelingen aan de Duitse grens gemeld. De afgelopen 24 uur arriveerden zo'n 7000 Oekraïners in het land, een aantal dat ongeveer gelijk is aan het aantal van een dag eerder. De afgelopen weken kwamen dagelijks geregeld meer dan 10.000 vluchtelingen aan in Duitsland.
Het daadwerkelijke aantal Oekraïense vluchtelingen dat zich op dit moment in Duitsland bevindt ligt vermoedelijk nog hoger, omdat er bij de binnengrenzen van EU-landen geen vaste grenscontroles plaatsvinden. Bovendien hebben Oekraïners geen visum nodig om in het land te mogen verblijven.
De meeste Oekraïners die naar Duitsland vluchten komen via Polen, een buurland van Oekraïne. In dat land hebben zich sinds het begin van de oorlog al meer dan 2,2 miljoen vluchtelingen gemeld. Volgens de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR zijn in totaal ongeveer 3,7 miljoen mensen Oekraïne ontvlucht.
Meer uit Buitenland
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
51 minuten geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
6 uur geleden