Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland registreert ruim kwart miljoen Oekraïense vluchtelingen

Duitsland registreert ruim kwart miljoen Oekraïense vluchtelingen

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - In Duitsland zijn sinds de Russische invasie in Oekraïne een maand geleden ruim een kwart miljoen vluchtelingen geregistreerd, meldt de politie vrijdag. Tot nu toe hebben zich zeker 253.157 Oekraïense vluchtelingen aan de Duitse grens gemeld. De afgelopen 24 uur arriveerden zo'n 7000 Oekraïners in het land, een aantal dat ongeveer gelijk is aan het aantal van een dag eerder. De afgelopen weken kwamen dagelijks geregeld meer dan 10.000 vluchtelingen aan in Duitsland.

Het daadwerkelijke aantal Oekraïense vluchtelingen dat zich op dit moment in Duitsland bevindt ligt vermoedelijk nog hoger, omdat er bij de binnengrenzen van EU-landen geen vaste grenscontroles plaatsvinden. Bovendien hebben Oekraïners geen visum nodig om in het land te mogen verblijven.

De meeste Oekraïners die naar Duitsland vluchten komen via Polen, een buurland van Oekraïne. In dat land hebben zich sinds het begin van de oorlog al meer dan 2,2 miljoen vluchtelingen gemeld. Volgens de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR zijn in totaal ongeveer 3,7 miljoen mensen Oekraïne ontvlucht.

Meer uit Buitenland

Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

3 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

5 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

5 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

6 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

8 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

8 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

12 uur geleden