Duitsland: Poetin zet honger in als oorlogsmiddel
BERLIJN (ANP) - In de strijd tegen Oekraïne zet de Russische president Poetin honger in als oorlogsmiddel om zijn doel te bereiken. Volgens Duitsland zijn de enorme prijsstijgingen en het krimpende aanbod van bijvoorbeeld tarwe een duidelijke strategie van het Kremlin. Poetin zou die doelbewust provoceren.
De Duitse minister van Landbouw Cem Özdemir is verbijsterd over de gerichte Russische aanvallen op onder meer de Oekraïense graanopslag, zo zei hij tegen de Duitse nieuwszender Deutschlandfunk. Zelfs als de oorlog meteen zou zijn afgelopen, heeft dat voor dit jaar enorme gevolgen.
De bewindsman benadrukte dat Oekraïne een belangrijk exporteur is van onder meer tarwe en mais. Hij noemde het door Rusland aangevallen land de "graanschuur van de mensheid" die normaal een deel van de wereld voedt, maar nu zelf op voedselhulp is aangewezen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
6 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
8 uur geleden