Duitsland pauzeert asielprocedures van Syriërs na val Assad
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland pauzeert de asielprocedures van Syriërs vanwege de val van het regime van Bashar al-Assad. Dit heeft betrekking op meer dan 47.000 asielaanvragen, meldt de Federale Dienst voor Migratie en Vluchtelingen (BAMF).
Een woordvoerder zegt dat de burgeroorlog en de huidige politieke situatie in Syrië van grote invloed zijn op de besluitvorming over het verlenen van asiel. De BAMF mag beslissingen uitstellen als de situatie in het land van herkomst van de aanvrager onduidelijk is. Dat is momenteel het geval in Syrië, aldus de woordvoerder. Dat betekent dat aanvragen van Syriërs "lager op de stapel worden geplaatst" en andere aanvragen juist eerder aan de beurt komen.
Duitse politici van oppositiepartij CDU/CSU hebben zich al hardop afgevraagd of de val van Assads regime ervoor kan zorgen dat Syrische vluchtelingen weer naar huis kunnen. Maar volgens minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser is het voor die conclusie nog te vroeg. "De situatie in Syrië is momenteel erg onduidelijk. Daarom is het nog niet te overzien wat de mogelijkheden op terugkeer zijn en zou het bedenkelijk zijn om daarover te speculeren nu de omstandigheden zo instabiel zijn."
Het Duitse besluit heeft geen invloed op het terugsturen van Syrische vluchtelingen naar andere landen in de Europese Unie, als onderdeel van de zogenoemde Dublinverordening. Daarin is afgesproken waar asielzoekers in Europa hun aanvraag moeten indienen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
9 minuten geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
50 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
57 minuten geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.
5 uur geleden