Duitsland pauzeert asielprocedures van Syriërs na val Assad
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland pauzeert de asielprocedures van Syriërs vanwege de val van het regime van Bashar al-Assad. Dit heeft betrekking op meer dan 47.000 asielaanvragen, meldt de Federale Dienst voor Migratie en Vluchtelingen (BAMF).
Een woordvoerder zegt dat de burgeroorlog en de huidige politieke situatie in Syrië van grote invloed zijn op de besluitvorming over het verlenen van asiel. De BAMF mag beslissingen uitstellen als de situatie in het land van herkomst van de aanvrager onduidelijk is. Dat is momenteel het geval in Syrië, aldus de woordvoerder. Dat betekent dat aanvragen van Syriërs "lager op de stapel worden geplaatst" en andere aanvragen juist eerder aan de beurt komen.
Duitse politici van oppositiepartij CDU/CSU hebben zich al hardop afgevraagd of de val van Assads regime ervoor kan zorgen dat Syrische vluchtelingen weer naar huis kunnen. Maar volgens minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser is het voor die conclusie nog te vroeg. "De situatie in Syrië is momenteel erg onduidelijk. Daarom is het nog niet te overzien wat de mogelijkheden op terugkeer zijn en zou het bedenkelijk zijn om daarover te speculeren nu de omstandigheden zo instabiel zijn."
Het Duitse besluit heeft geen invloed op het terugsturen van Syrische vluchtelingen naar andere landen in de Europese Unie, als onderdeel van de zogenoemde Dublinverordening. Daarin is afgesproken waar asielzoekers in Europa hun aanvraag moeten indienen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
39 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
9 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
9 uur geleden