Duitsland pauzeert asielprocedures van Syriërs na val Assad
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland pauzeert de asielprocedures van Syriërs vanwege de val van het regime van Bashar al-Assad. Dit heeft betrekking op meer dan 47.000 asielaanvragen, meldt de Federale Dienst voor Migratie en Vluchtelingen (BAMF).
Een woordvoerder zegt dat de burgeroorlog en de huidige politieke situatie in Syrië van grote invloed zijn op de besluitvorming over het verlenen van asiel. De BAMF mag beslissingen uitstellen als de situatie in het land van herkomst van de aanvrager onduidelijk is. Dat is momenteel het geval in Syrië, aldus de woordvoerder. Dat betekent dat aanvragen van Syriërs "lager op de stapel worden geplaatst" en andere aanvragen juist eerder aan de beurt komen.
Duitse politici van oppositiepartij CDU/CSU hebben zich al hardop afgevraagd of de val van Assads regime ervoor kan zorgen dat Syrische vluchtelingen weer naar huis kunnen. Maar volgens minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser is het voor die conclusie nog te vroeg. "De situatie in Syrië is momenteel erg onduidelijk. Daarom is het nog niet te overzien wat de mogelijkheden op terugkeer zijn en zou het bedenkelijk zijn om daarover te speculeren nu de omstandigheden zo instabiel zijn."
Het Duitse besluit heeft geen invloed op het terugsturen van Syrische vluchtelingen naar andere landen in de Europese Unie, als onderdeel van de zogenoemde Dublinverordening. Daarin is afgesproken waar asielzoekers in Europa hun aanvraag moeten indienen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
13 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
14 uur geleden