Duitsland pakt terreurverdachten met aanslagplannen op
KARLSRUHE (ANP/DPA) - Justitie in Duitsland heeft woensdag vier islamistische terreurverdachten laten oppakken. Het gaat om vier mannen uit Tadzjikistan die samen met een vijfde verdachte die eerder was opgepakt aanslagen in Duitsland aan het voorbereiden waren.
De groep zou aanslagen voorbereiden namens Islamitische Staat (IS) op complexen van het Amerikaanse leger in Duitsland maar ook op individuen. Zo zou een persoon die kritiek op de islam had geuit doelwit zijn. De acties waren nog in een voorbereidende fase. De verdachten hadden inmiddels wapens aangeschaft en een van hen had een handleiding voor het maken van een bom geleverd.
De mannen tussen de 24 en 32 jaar werden opgepakt in Essen, Neuss, Siegen en in de regio Heinsberg. De verdachten zouden zich in januari vorig jaar hebben aangesloten bij IS.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
53 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
7 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
10 uur geleden