Duitsland pakt terreurverdachten met aanslagplannen op
KARLSRUHE (ANP/DPA) - Justitie in Duitsland heeft woensdag vier islamistische terreurverdachten laten oppakken. Het gaat om vier mannen uit Tadzjikistan die samen met een vijfde verdachte die eerder was opgepakt aanslagen in Duitsland aan het voorbereiden waren.
De groep zou aanslagen voorbereiden namens Islamitische Staat (IS) op complexen van het Amerikaanse leger in Duitsland maar ook op individuen. Zo zou een persoon die kritiek op de islam had geuit doelwit zijn. De acties waren nog in een voorbereidende fase. De verdachten hadden inmiddels wapens aangeschaft en een van hen had een handleiding voor het maken van een bom geleverd.
De mannen tussen de 24 en 32 jaar werden opgepakt in Essen, Neuss, Siegen en in de regio Heinsberg. De verdachten zouden zich in januari vorig jaar hebben aangesloten bij IS.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
26 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
29 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
36 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
3 uur geleden