Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland overweegt onteigening Duitse bezittingen Rosneft

Duitsland overweegt onteigening Duitse bezittingen Rosneft

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse overheid overweegt om de activiteiten van de Russische olieproducent Rosneft in het land te onteigenen. Het advocatenkantoor van Rosneft in Duitsland bevestigde hierover eerder deze week op de hoogte te zijn gesteld door het Duitse ministerie van Economische Zaken. De advocaten van het Russische bedrijf verklaarden daarbij "alle maatregelen te nemen" om de rechten van de aandeelhouders te beschermen.

De Duitse tak van Rosneft werd in september 2022 al onder toezicht gesteld. Daarmee kwam onder meer de controle over drie raffinaderijen, waaronder de PCK-raffinaderij in Schwedt, in handen van de overheid. Die stap volgde op de invasie van Oekraïne door Rusland. Volgens de Duitse overheid werkte Rosneft namelijk niet mee aan het stopzetten van de import van Russische olie.

Duitsland bereidt zich nu voor op een mogelijke volledige nationalisatie van de Duitse activiteiten van Rosneft. Volgens het ministerie van Economische Zaken zou de exploitatie van de raffinaderijen namelijk in gevaar komen, omdat partners zouden opstappen als Rosneft de controle over de activiteiten zou terugkrijgen.

Hoger beroep Rosneft

In december spande Rosneft nog een zaak aan bij het Duitse Federale Constitutionele Hof tegen het beheer van de lokale dochterondernemingen door de regering. Het bedrijf gaat daarmee in hoger beroep na het verlies van een eerdere rechtszaak in maart vorig jaar.

De PCK-raffinaderij in Schwedt is een belangrijke brandstofbron voor Duitsland. Het is de op drie na grootste raffinaderij van het land, die goed is voor de levering van 90 procent van de brandstof aan hoofdstad Berlijn. Shell liet in december weten zijn belang van 37,5 procent in die Duitse raffinaderij te verkopen aan de Britse Prax-groep. Het olie- en gasconcern wilde al langer af van de aandelen. Twee jaar geleden had Shell hierover al een akkoord bereikt met de Oostenrijkse Alcmene-groep, maar Rosneft wilde niet aan de verkoop meewerken.

Meer uit Financieel

Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

26 minuten geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

1 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

4 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

4 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

7 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

7 uur geleden