Duitsland optimistischer over economische groei
BERLIJN (ANP) - De regering van Duitsland is optimistischer geworden over de economische groei van het land. In plaats van stagnatie rekent Berlijn nu op een stijging van het bruto binnenlands product van 0,2 procent dit jaar. De groei zal volgend jaar ook sterker uitvallen dan eerder verwacht, meldt het ministerie van Economische Zaken.
In 2026 groeit de grootste economie van Europa volgens een nieuwe raming 1,3 procent, tegenover 1 procent bij de vorige prognose in april. In 2027 verwacht de regering 1,4 procent groei.
De afgelopen twee jaar kromp de Duitse economie nog. Het herstel is volgens het ministerie van Economische Zaken dit keer niet te danken aan de export, waar Duitsland doorgaans zwaar op steunt. In plaats daarvan zorgen de toegenomen consumptie, overheidsuitgaven en binnenlandse investeringen voor groei.
'Ons land kan meer'
Minister van Economische Zaken Katherina Reiche stelt dat ondanks de positievere vooruitzichten hervormingen hard nodig zijn. Ze wijst erop dat een groot deel van de economische groei de komende jaren te danken is aan de forse investeringen van de overheid in defensie en infrastructuur. Het verminderen van de belastingdruk, bureaucratie en energiekosten zou volgens haar het bedrijfsleven helpen.
"Duitsland heeft innovatieve ondernemingen", zei de minister. "Dat potentieel moeten we benutten, ons land kan meer."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
10 uur geleden