Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland opent EK met klinkende zege op Schotland

Duitsland opent EK met klinkende zege op Schotland

MÜNCHEN (ANP) - Duitsland is het EK in eigen land voortvarend begonnen. De drievoudig Europees kampioen was veel te sterk voor Schotland tijdens de openingswedstrijd in München (5-1).

De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann boekte de grootste zege ooit in een openingswedstrijd van een Europese eindronde. Dat record was drie jaar in handen van Italië, de titelverdediger die in 2021 het openingsduel met Turkije won (3-0).

Drie van de vijf Duitse treffers vielen voor rust. De zwakke Schotten speelde de gehele tweede helft met een man minder. Ryan Porteous kreeg in de 45e minuut een rode kaart voor een lompe overtreding op Ilkay Gündogan. Hongarije en Zwitserland, de overige landenploegen in groep A, treffen elkaar zaterdag in Keulen.

150.00 Schotten

München was de afgelopen dagen voor even geen Duitse stad. Naar schatting ruim 150.000 duizend fans van het vredelievende Schotse supportersleger Tartan Army waren naar het zuiden van Duitsland gekomen. Ze droegen kilts, dronken heel veel bier en zongen luidkeels op het ritme van doedelzakken. De massale steun was indrukwekkend, maar bracht de Duitse spelers niet van de wijs.

Want in de Allianz Arena waren het vooral de supporters van het gastland die juichten. Duitsland leidde bij rust al met 3-0. Florian Wirtz maakte in de tiende minuut de openingstreffer. De spits van Bayer Leverkusen schoot raak via de handen van de grabbelende doelman Angus Gunn. Jamal Musiala, net als Wirtz 21 jaar jong, verdubbelde de score. Kai Havertz benutte in de slotfase van de eerste helft een strafschop. Ryan Porteous, die de penalty veroorzaakte, kreeg een rode kaart voor zijn overtreding op Ilkay Gündogan.

Met een man minder waren de Schotten helemaal geen partij meer voor het gastland. Invaller Niclas Füllkrug maakte het vierde doelpunt. Een tweede treffer van de aanvaller van Borussia Dortmund werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. Antonio Rüdiger passeerde in de slotfase zijn eigen doelman (4-1), waarna de ingevallen Emre Can in blessuretijd de eindstand bepaalde.

Meer uit Voetbal

Onderzoek voetballer Xhaka om vermeende valse coronacertificaten

LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.

43 minuten geleden
Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

10 uur geleden
Fortuna Sittard klimt naar zesde plaats na zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.

10 uur geleden
Ajax komt thuis niet verder dan gelijkspel tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.

11 uur geleden
Sc Heerenveen boekt bij Sparta tweede zege van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.

13 uur geleden
Dortmund neemt koppositie weer over na nipte zege bij Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.

13 uur geleden
AS Roma en Malen spelen gelijk in topper tegen Internazionale

ROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.

13 uur geleden