Duitsland opent EK met klinkende zege op Schotland
MÜNCHEN (ANP) - Duitsland is het EK in eigen land voortvarend begonnen. De drievoudig Europees kampioen was veel te sterk voor Schotland tijdens de openingswedstrijd in München (5-1).
De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann boekte de grootste zege ooit in een openingswedstrijd van een Europese eindronde. Dat record was drie jaar in handen van Italië, de titelverdediger die in 2021 het openingsduel met Turkije won (3-0).
Drie van de vijf Duitse treffers vielen voor rust. De zwakke Schotten speelde de gehele tweede helft met een man minder. Ryan Porteous kreeg in de 45e minuut een rode kaart voor een lompe overtreding op Ilkay Gündogan. Hongarije en Zwitserland, de overige landenploegen in groep A, treffen elkaar zaterdag in Keulen.
150.00 Schotten
München was de afgelopen dagen voor even geen Duitse stad. Naar schatting ruim 150.000 duizend fans van het vredelievende Schotse supportersleger Tartan Army waren naar het zuiden van Duitsland gekomen. Ze droegen kilts, dronken heel veel bier en zongen luidkeels op het ritme van doedelzakken. De massale steun was indrukwekkend, maar bracht de Duitse spelers niet van de wijs.
Want in de Allianz Arena waren het vooral de supporters van het gastland die juichten. Duitsland leidde bij rust al met 3-0. Florian Wirtz maakte in de tiende minuut de openingstreffer. De spits van Bayer Leverkusen schoot raak via de handen van de grabbelende doelman Angus Gunn. Jamal Musiala, net als Wirtz 21 jaar jong, verdubbelde de score. Kai Havertz benutte in de slotfase van de eerste helft een strafschop. Ryan Porteous, die de penalty veroorzaakte, kreeg een rode kaart voor zijn overtreding op Ilkay Gündogan.
Met een man minder waren de Schotten helemaal geen partij meer voor het gastland. Invaller Niclas Füllkrug maakte het vierde doelpunt. Een tweede treffer van de aanvaller van Borussia Dortmund werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. Antonio Rüdiger passeerde in de slotfase zijn eigen doelman (4-1), waarna de ingevallen Emre Can in blessuretijd de eindstand bepaalde.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
1 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Italiaan Vincenzo Montella is ontslagen als bondscoach van het Turkse voetbalelftal. "Er is besloten niet verder te gaan met onze hoofdtrainer", meldt de Turkse voetbalbond (TFF) in een bericht op X. Turkije leed vier nederlagen in de afgelopen reeks wedstrijden in de Nations League.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het afgelopen seizoen een nettoverlies van 12,6 miljoen euro geleden. Het eigen vermogen van de Rotterdamse club daalde daardoor naar 24,7 miljoen euro, zo meldden de Rotterdammers op de clubwebsite.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Internationals Jan Paul van Hecke en Micky van de Ven zijn allebei inzetbaar voor Tottenham Hotspur in de wedstrijd in de Premier League zaterdag uit tegen Manchester United. De Londense club meldde verder dat de vrouw van Van Hecke een tweeling heeft gekregen.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Cody Gakpo mist de topwedstrijd in de Premier League van komend weekend met zijn club Liverpool tegen koploper Manchester City. Dat zei Liverpool-trainer Andoni Iraola tijdens een persconferentie twee dagen voor de thuiswedstrijd op Anfield.
5 uur geleden