Duitsland opent EK met klinkende zege op Schotland
MÜNCHEN (ANP) - Duitsland is het EK in eigen land voortvarend begonnen. De drievoudig Europees kampioen was veel te sterk voor Schotland tijdens de openingswedstrijd in München (5-1).
De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann boekte de grootste zege ooit in een openingswedstrijd van een Europese eindronde. Dat record was drie jaar in handen van Italië, de titelverdediger die in 2021 het openingsduel met Turkije won (3-0).
Drie van de vijf Duitse treffers vielen voor rust. De zwakke Schotten speelde de gehele tweede helft met een man minder. Ryan Porteous kreeg in de 45e minuut een rode kaart voor een lompe overtreding op Ilkay Gündogan. Hongarije en Zwitserland, de overige landenploegen in groep A, treffen elkaar zaterdag in Keulen.
150.00 Schotten
München was de afgelopen dagen voor even geen Duitse stad. Naar schatting ruim 150.000 duizend fans van het vredelievende Schotse supportersleger Tartan Army waren naar het zuiden van Duitsland gekomen. Ze droegen kilts, dronken heel veel bier en zongen luidkeels op het ritme van doedelzakken. De massale steun was indrukwekkend, maar bracht de Duitse spelers niet van de wijs.
Want in de Allianz Arena waren het vooral de supporters van het gastland die juichten. Duitsland leidde bij rust al met 3-0. Florian Wirtz maakte in de tiende minuut de openingstreffer. De spits van Bayer Leverkusen schoot raak via de handen van de grabbelende doelman Angus Gunn. Jamal Musiala, net als Wirtz 21 jaar jong, verdubbelde de score. Kai Havertz benutte in de slotfase van de eerste helft een strafschop. Ryan Porteous, die de penalty veroorzaakte, kreeg een rode kaart voor zijn overtreding op Ilkay Gündogan.
Met een man minder waren de Schotten helemaal geen partij meer voor het gastland. Invaller Niclas Füllkrug maakte het vierde doelpunt. Een tweede treffer van de aanvaller van Borussia Dortmund werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. Antonio Rüdiger passeerde in de slotfase zijn eigen doelman (4-1), waarna de ingevallen Emre Can in blessuretijd de eindstand bepaalde.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
6 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
16 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
21 uur geleden