Duitsland opent EK met klinkende zege op Schotland
MÜNCHEN (ANP) - Duitsland is het EK in eigen land voortvarend begonnen. De drievoudig Europees kampioen was veel te sterk voor Schotland tijdens de openingswedstrijd in München (5-1).
De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann boekte de grootste zege ooit in een openingswedstrijd van een Europese eindronde. Dat record was drie jaar in handen van Italië, de titelverdediger die in 2021 het openingsduel met Turkije won (3-0).
Drie van de vijf Duitse treffers vielen voor rust. De zwakke Schotten speelde de gehele tweede helft met een man minder. Ryan Porteous kreeg in de 45e minuut een rode kaart voor een lompe overtreding op Ilkay Gündogan. Hongarije en Zwitserland, de overige landenploegen in groep A, treffen elkaar zaterdag in Keulen.
150.00 Schotten
München was de afgelopen dagen voor even geen Duitse stad. Naar schatting ruim 150.000 duizend fans van het vredelievende Schotse supportersleger Tartan Army waren naar het zuiden van Duitsland gekomen. Ze droegen kilts, dronken heel veel bier en zongen luidkeels op het ritme van doedelzakken. De massale steun was indrukwekkend, maar bracht de Duitse spelers niet van de wijs.
Want in de Allianz Arena waren het vooral de supporters van het gastland die juichten. Duitsland leidde bij rust al met 3-0. Florian Wirtz maakte in de tiende minuut de openingstreffer. De spits van Bayer Leverkusen schoot raak via de handen van de grabbelende doelman Angus Gunn. Jamal Musiala, net als Wirtz 21 jaar jong, verdubbelde de score. Kai Havertz benutte in de slotfase van de eerste helft een strafschop. Ryan Porteous, die de penalty veroorzaakte, kreeg een rode kaart voor zijn overtreding op Ilkay Gündogan.
Met een man minder waren de Schotten helemaal geen partij meer voor het gastland. Invaller Niclas Füllkrug maakte het vierde doelpunt. Een tweede treffer van de aanvaller van Borussia Dortmund werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. Antonio Rüdiger passeerde in de slotfase zijn eigen doelman (4-1), waarna de ingevallen Emre Can in blessuretijd de eindstand bepaalde.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
31 minuten geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
56 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.
1 uur geleden