Duitsland opent EK met klinkende zege op Schotland
MÜNCHEN (ANP) - Duitsland is het EK in eigen land voortvarend begonnen. De drievoudig Europees kampioen was veel te sterk voor Schotland tijdens de openingswedstrijd in München (5-1).
De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann boekte de grootste zege ooit in een openingswedstrijd van een Europese eindronde. Dat record was drie jaar in handen van Italië, de titelverdediger die in 2021 het openingsduel met Turkije won (3-0).
Drie van de vijf Duitse treffers vielen voor rust. De zwakke Schotten speelde de gehele tweede helft met een man minder. Ryan Porteous kreeg in de 45e minuut een rode kaart voor een lompe overtreding op Ilkay Gündogan. Hongarije en Zwitserland, de overige landenploegen in groep A, treffen elkaar zaterdag in Keulen.
150.00 Schotten
München was de afgelopen dagen voor even geen Duitse stad. Naar schatting ruim 150.000 duizend fans van het vredelievende Schotse supportersleger Tartan Army waren naar het zuiden van Duitsland gekomen. Ze droegen kilts, dronken heel veel bier en zongen luidkeels op het ritme van doedelzakken. De massale steun was indrukwekkend, maar bracht de Duitse spelers niet van de wijs.
Want in de Allianz Arena waren het vooral de supporters van het gastland die juichten. Duitsland leidde bij rust al met 3-0. Florian Wirtz maakte in de tiende minuut de openingstreffer. De spits van Bayer Leverkusen schoot raak via de handen van de grabbelende doelman Angus Gunn. Jamal Musiala, net als Wirtz 21 jaar jong, verdubbelde de score. Kai Havertz benutte in de slotfase van de eerste helft een strafschop. Ryan Porteous, die de penalty veroorzaakte, kreeg een rode kaart voor zijn overtreding op Ilkay Gündogan.
Met een man minder waren de Schotten helemaal geen partij meer voor het gastland. Invaller Niclas Füllkrug maakte het vierde doelpunt. Een tweede treffer van de aanvaller van Borussia Dortmund werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond. Antonio Rüdiger passeerde in de slotfase zijn eigen doelman (4-1), waarna de ingevallen Emre Can in blessuretijd de eindstand bepaalde.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
1 dag geleden