Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland ontmantelt grootste ondergrondse marktplaats ter wereld

Duitsland ontmantelt grootste ondergrondse marktplaats ter wereld

WIESBADEN (ANP) - Duitsland heeft dinsdag een illegale onlinemarktplaats uit de lucht gehaald die mogelijk de grootste in zijn soort in de wereld was. De servers van Hydra Market zijn in beslag genomen en het forum is gesloten. Daarnaast zijn 543 bitcoins in beslag genomen. Dat virtuele geld is in totaal 23,1 miljoen euro waard.

Het Duitse Bundeskriminalamt heeft de actie dinsdag naar buiten gebracht. Volgens justitie is nog niet bekend wie de beheerders zijn.

Hydra Market bestond sinds 2015 en stond op het dark web, een afgeschermd deel van internet dat alleen met speciale software te bereiken is. Het platform had meer dan 19.000 verkopers en ongeveer 17 miljoen klanten. Die handelden vooral in drugs, gestolen gegevens en vervalste documenten. Alleen al in 2020 zou er voor meer dan 1,2 miljard euro via het netwerk zijn verhandeld. De site was in het Russisch.

In de afgelopen jaren zijn vaker zulke ondergrondse marktplaatsen opgerold, zoals Silk Road, AlphaBay en Hansa Market.

Meer uit Buitenland

Iran moet zeestraat heropenen, eist 'Hormuz-coalitie'

LONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.

1 uur geleden
Pam Bondi ontslagen als justitieminister VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.

2 uur geleden
VN-chef waarschuwt voor bredere oorlog met vergaande gevolgen

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres waarschuwt dat de wereld "op de rand van een bredere oorlog staat" die grote gevolgen zal hebben voor de hele wereld. De "spiraal van dood en vernietiging" moet stoppen, zei de secretaris-generaal donderdag tegen journalisten in New York.

4 uur geleden
Iran: meer dan 7 miljoen mensen melden zich om land te verdedigen

TEHERAN (ANP) - Meer dan 7 miljoen Iraniërs hebben zich aangemeld om te vechten in het geval van een eventuele Amerikaanse invasie. Dat schrijft de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf op X. Het land met meer dan 90 miljoen inwoners is bezig met een campagne om vrijwilligers te werven. Dinsdag meldden Iraanse staatsmedia dat zeker 5 miljoen mensen zich hadden aangemeld.

6 uur geleden
Prominente Iraanse mensenrechtenadvocaat gearresteerd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse advocaat en mensenrechtenactivist Nasrin Sotoudeh is gearresteerd in Iran. Dat meldt de dochter van de 62-jarige Sotoudeh. Gedurende haar carrière stond de advocaat meerdere prominente dissidenten bij, onder wie Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Shirin Ebadi.

6 uur geleden
Roemeense minister: terugkeer van gestolen objecten ongelofelijk

BOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."

7 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen Parijs aangescherpt na verijdelde aanslag

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.

7 uur geleden