Duitsland onderzoekt politiek motief voor sabotage spoorwegen
BERLIJN (ANP) - Duitse veiligheidsdiensten hebben het onderzoek naar de sabotage van spoorwegen in het noorden van Duitsland overgenomen van de politie. Zij sluiten een politiek motief voor het vernielen van belangrijke communicatiekabels niet uit, melden Duitse media.
Door de sabotage konden zaterdag urenlang geen intercitytreinen rijden. Ook een deel van het regionale treinverkeer in het noorden lag plat. Aanwijzingen voor terrorisme of betrokkenheid van het buitenland zijn er tot nu toe niet, aldus de veiligheidsdiensten.
Politici reageren verontrust op de sabotage en de enorme gevolgen voor het treinverkeer. Onder meer de sociaaldemocratische regeringspartij SPD roept op tot betere bescherming van de spoorwegen en andere belangrijke infrastructuur.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk kwamen 69 mensen om het leven.
26 minuten geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.
48 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.
3 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.
3 uur geledenSAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.
6 uur geleden