Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland onderzoekt machtspositie Microsoft

Duitsland onderzoekt machtspositie Microsoft

BONN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Duitse markttoezichthouder onderzoekt of Microsoft te veel macht heeft in de technologiesector. Als blijkt dat Microsoft te dominant is, kan de Duitse mededingingsautoriteit bepaalde onderdelen van het techbedrijf verbieden.

Microsoft heeft volgens directeur van de toezichthouder Andreas Mundt al heel lang een sterke positie met het Windows-besturingssysteem en het Office-pakket, waaronder tekstverwerker Word. "Op basis hiervan heeft het bedrijf het productassortiment continu uitgebreid", zegt hij. Zo kondigde Microsoft eerder deze maand aan een op kunstmatige intelligentie (AI) gebaseerde assistent toe te voegen aan software als Word.

In Nederland ligt Microsoft onder vuur omdat de techgigant een datacentrum bouwt in Wieringermeer in Noord-Holland. Het softwareconcern zou daar niet de goede bouw- en stikstofvergunningen voor hebben. D66-Kamerlid Faissal Boulakjar heeft hier vorige maand Kamervragen over gesteld aan minister De Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening).

Meer uit Buitenland

VS melden begin proef rond machtsovername in zuiden Libanon

WASHINGTON (ANP) - Een proef waarbij het Libanese leger de controle moet overnemen van Israël is begonnen, melden de Verenigde Staten. Het Libanese leger moet in drie zogenoemde proefgebieden in het zuiden van het land het bestand met Israël gaan handhaven.

51 minuten geleden
VS beschuldigen Cuba van decennialange spionage

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beschuldigen Cuba ervan decennialang tot in de hoogste regionen te hebben gespioneerd in de VS. Dat staat in een maandag gepubliceerde rapportage van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het zou gaan om "de meest verreikende en beschadigende infiltratie van een geheime dienst in de Amerikaanse geschiedenis".

1 uur geleden
Houthi's: per direct zeeblokkade ingesteld tegen Saudi-Arabië

SANAA (ANP/RTR) - De Houthi's zeggen per direct een zeeblokkade te hebben ingesteld tegen Saudi-Arabië. De Jemenitische groep noemt Saudi-Arabië "crimineel" en zegt hiermee wraak te nemen voor het blokkeren van havens en vliegvelden door het land.

1 uur geleden
Tisza steunt keus voor schaaklegende Polgár als interim-president

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft zich unaniem achter Judit Polgár geschaard als presidentskandidaat. Dat zegt Tisza-leider Andrea Bujdosó. Premier Péter Magyar kondigde zondag al aan Polgár te willen vragen voor het ambt, daags nadat president Tamás Sulyok zijn eigen aftreden bezegelde door een door Tisza voorgestelde grondwetswijziging te ratificeren.

2 uur geleden
Burnham belooft grote politieke en economische verandering

LONDEN (ANP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft zijn eerste toespraak aangegrepen om burgers verregaande verandering te beloven. Hij wil een nieuw politiek en economisch model. "De grootste veranderingen in veertig jaar."

2 uur geleden
Iran ontvangt voorstel bemiddelaars voor tiendaags bestand met VS

DUBAI (ANP/RTR) - Iran heeft van bemiddelaars een voorstel ontvangen voor een tiendaags staakt-het-vuren in een poging de voorlopige afspraken met de Verenigde Staten nieuw leven in te blazen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van Iraanse diplomaten. Het zou gaan om een voorstel ingediend door Pakistan en Qatar.

3 uur geleden
Burnham aangetreden als nieuwe premier Verenigd Koninkrijk

LONDEN (ANP/AFP) - Andy Burnham is aangetreden als de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Koning Charles vroeg de Labourleider in Buckingham Palace om een nieuwe regering te vormen.

3 uur geleden