Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland neemt zijn eerste drijvende lng-terminal in gebruik

Duitsland neemt zijn eerste drijvende lng-terminal in gebruik

WILHELMSHAVEN (ANP/RTR) - Duitsland heeft zaterdag zijn eerste drijvende lng-terminal in gebruik genomen. Daarmee kan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden omgezet naar vluchtig aardgas, dat vervolgens aan het gasnetwerk kan worden geleverd. De capaciteit is groot genoeg om 50.000 huishoudens per jaar van gas te voorzien.

Het werken aan de terminal ging erg snel. Zo is er in vijf maanden tijd 26 kilometer pijpleiding aangelegd die de nieuwe terminal verbindt met bestaande gasnetwerken. "Velen zeiden dat het onmogelijk zou zijn om de terminal dit jaar gebouwd te krijgen", zei bondskanselier Olaf Scholz bij de opening. "Maar als we samenwerken, kunnen we dingen met grote snelheid doen."

Duitsland, de grootste economie van Europa, ontving voorheen aardgas uit Rusland. Maar door de oorlog in Oekraïne kwam die toevoer vanaf februari onder druk te staan. Daarom moest het land op zoek naar alternatieve energiebronnen. Duitsland wil nog meer drijvende lng-terminals bouwen, waarmee het eind volgend jaar over 30 miljard kubieke meter aan importcapaciteit wil beschikken.

Duitsland is niet de enige die zijn toevlucht zoekt tot lng. Ook in Nederland is de lng-invoercapaciteit dit jaar al aanzienlijk vergroot door de bouw van een nieuwe faciliteit van 8 miljard kubieke meter aardgas (bcm) in Groningen. Die vormt een aanvulling op de grotere Gate Terminal in Rotterdam, die nu een capaciteit van 16 bcm heeft. Deze moet tegen 2025 met nog eens 4 bcm zijn uitgebreid.

Meer uit Financieel

PostNL verwacht deze maand pakketten naar VS te versturen

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht deze maand een groot deel van de voor de Verenigde Staten bestemde pakketten weer te kunnen verzenden. Vorige maand stopte het post- en pakketbedrijf daar net als veel Europese branchegenoten mee, door onduidelijkheid over een wetswijziging.

1 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst na rentepauze ECB

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een winst gesloten. Ook op andere beurzen in Europa stegen de belangrijkste graadmeters na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield zoals verwacht de leenkosten onveranderd op 2 procent.

1 uur geleden
Lagarde: risico's voor economische groei zijn 'evenwichtiger'

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De risico's voor economische groei zijn "evenwichtiger" geworden dan enkele maanden geleden. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde donderdag gezegd in een toelichting op het besluit om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

3 uur geleden
Aandelenbeurzen in New York stijgen na inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiecijfers van de Verenigde Staten. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld stegen in augustus 0,4 procent ten opzichte van juli, wat iets meer was dan economen in doorsnee hadden verwacht.

4 uur geleden
ECB optimistischer over economie in 2025, ook meer inflatie

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) is optimistischer over de economische groei van de eurolanden dit jaar. Volgend jaar zal het bruto binnenlands product (bbp) van de eurozone juist iets minder sterk stijgen dan eerder verwacht, voorspelt de ECB bij zijn nieuwste rentebesluit.

5 uur geleden
Bloomberg: Oekraïne heeft tot 2027 miljarden meer steun nodig

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft de komende twee jaar mogelijk tientallen miljarden dollars meer financiering nodig dan het land verwacht. Dit heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vastgesteld, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

5 uur geleden
PVV en NSC draaien over bonusplafond voor bankiers

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de PVV ligt, krijgen banken snel meer ruimte om hun personeel variabele beloningen uit te keren. Het huidige bonusplafond is volgens Tweede Kamerlid Chris Faddegon "ten onrechte" strenger dan in de meeste andere EU-landen, een situatie die de partij tot dusver altijd fel heeft verdedigd.

5 uur geleden