Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland neemt kennis over jodendom op in inburgeringstoets

Duitsland neemt kennis over jodendom op in inburgeringstoets

BERLIJN (ANP/AFP) - In de toets die inwoners moeten afleggen om de Duitse nationaliteit te verkrijgen, worden in de toekomst ook vragen opgenomen over Israël en het joodse geloof, heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser gezegd aan het weekblad Der Spiegel.

Op die manier wil Faeser tijdens het proces van naturalisatie antisemitisme en racisme tegengaan. "Iedereen die onze waarden niet deelt, kan geen Duits paspoort krijgen", aldus de minister.

Vragen op de inburgeringstoets kunnen volgens haar gaan over de oprichting van Israël en de Duitse historische verantwoordelijkheid tegenover het land. Kandidaat-Duitsers kunnen ook vragen verwachten over de straffen die staan op de ontkenning van de Holocaust. Ook moeten ze beloven bij te dragen aan het beschermen van Joden in Duitsland.

Duitsland heeft vorig jaar nieuwe wetgeving aangenomen die het voor buitenlanders mogelijk maakt om sneller de Duitse nationaliteit te verkrijgen. Inwoners kunnen nu na vijf jaar in Duitsland een aanvraag indienen, terwijl dat vroeger acht jaar was. Door meer buitenlanders die in de praktijk al jaren in Duitsland wonen de nationaliteit te gunnen, hoopt bondskanselier Olaf Scholz hun integratie te bevorderen.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

1 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

5 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

6 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

12 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

17 uur geleden