Duitsland neemt kennis over jodendom op in inburgeringstoets
BERLIJN (ANP/AFP) - In de toets die inwoners moeten afleggen om de Duitse nationaliteit te verkrijgen, worden in de toekomst ook vragen opgenomen over Israël en het joodse geloof, heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser gezegd aan het weekblad Der Spiegel.
Op die manier wil Faeser tijdens het proces van naturalisatie antisemitisme en racisme tegengaan. "Iedereen die onze waarden niet deelt, kan geen Duits paspoort krijgen", aldus de minister.
Vragen op de inburgeringstoets kunnen volgens haar gaan over de oprichting van Israël en de Duitse historische verantwoordelijkheid tegenover het land. Kandidaat-Duitsers kunnen ook vragen verwachten over de straffen die staan op de ontkenning van de Holocaust. Ook moeten ze beloven bij te dragen aan het beschermen van Joden in Duitsland.
Duitsland heeft vorig jaar nieuwe wetgeving aangenomen die het voor buitenlanders mogelijk maakt om sneller de Duitse nationaliteit te verkrijgen. Inwoners kunnen nu na vijf jaar in Duitsland een aanvraag indienen, terwijl dat vroeger acht jaar was. Door meer buitenlanders die in de praktijk al jaren in Duitsland wonen de nationaliteit te gunnen, hoopt bondskanselier Olaf Scholz hun integratie te bevorderen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
37 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
38 minuten geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
3 uur geledenWASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De gesprekken tussen Amerikaanse functionarissen en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over de tweede fase van president Donald Trumps 20-puntenplan voor de toekomst van Gaza waren "constructief", schrijft speciaal gezant Steve Witkoff op X. Het overleg vond zaterdagavond plaats in Jeruzalem. Ook vastgoedondernemer Jared Kushner, Trumps schoonzoon, nam deel.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
4 uur geleden