Duitsland neemt kennis over jodendom op in inburgeringstoets
BERLIJN (ANP/AFP) - In de toets die inwoners moeten afleggen om de Duitse nationaliteit te verkrijgen, worden in de toekomst ook vragen opgenomen over Israël en het joodse geloof, heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser gezegd aan het weekblad Der Spiegel.
Op die manier wil Faeser tijdens het proces van naturalisatie antisemitisme en racisme tegengaan. "Iedereen die onze waarden niet deelt, kan geen Duits paspoort krijgen", aldus de minister.
Vragen op de inburgeringstoets kunnen volgens haar gaan over de oprichting van Israël en de Duitse historische verantwoordelijkheid tegenover het land. Kandidaat-Duitsers kunnen ook vragen verwachten over de straffen die staan op de ontkenning van de Holocaust. Ook moeten ze beloven bij te dragen aan het beschermen van Joden in Duitsland.
Duitsland heeft vorig jaar nieuwe wetgeving aangenomen die het voor buitenlanders mogelijk maakt om sneller de Duitse nationaliteit te verkrijgen. Inwoners kunnen nu na vijf jaar in Duitsland een aanvraag indienen, terwijl dat vroeger acht jaar was. Door meer buitenlanders die in de praktijk al jaren in Duitsland wonen de nationaliteit te gunnen, hoopt bondskanselier Olaf Scholz hun integratie te bevorderen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.
7 uur geledenTAN TAN (ANP/AFP/RTR) - Voor de kust van Marokko is dit weekend het lichaam gevonden van een van de twee Amerikaanse militairen die daar ruim een week geleden vermist raakten tijdens een militaire oefening. Reddingswerkers troffen het lichaam in zee bij Tan Tan in het zuiden van Marokko zaterdagochtend aan, vlak bij de plek waar het 27-jarige slachtoffer vermist raakte, meldden het Marokkaanse en Amerikaanse leger.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
9 uur geleden