Duitsland neemt kennis over jodendom op in inburgeringstoets
BERLIJN (ANP/AFP) - In de toets die inwoners moeten afleggen om de Duitse nationaliteit te verkrijgen, worden in de toekomst ook vragen opgenomen over Israël en het joodse geloof, heeft de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser gezegd aan het weekblad Der Spiegel.
Op die manier wil Faeser tijdens het proces van naturalisatie antisemitisme en racisme tegengaan. "Iedereen die onze waarden niet deelt, kan geen Duits paspoort krijgen", aldus de minister.
Vragen op de inburgeringstoets kunnen volgens haar gaan over de oprichting van Israël en de Duitse historische verantwoordelijkheid tegenover het land. Kandidaat-Duitsers kunnen ook vragen verwachten over de straffen die staan op de ontkenning van de Holocaust. Ook moeten ze beloven bij te dragen aan het beschermen van Joden in Duitsland.
Duitsland heeft vorig jaar nieuwe wetgeving aangenomen die het voor buitenlanders mogelijk maakt om sneller de Duitse nationaliteit te verkrijgen. Inwoners kunnen nu na vijf jaar in Duitsland een aanvraag indienen, terwijl dat vroeger acht jaar was. Door meer buitenlanders die in de praktijk al jaren in Duitsland wonen de nationaliteit te gunnen, hoopt bondskanselier Olaf Scholz hun integratie te bevorderen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
8 uur geleden